Kosmetyki nawilżające

krem

Kosmetyki nawilżające skórę zapobiegają utracie wody z naskórka, zmniejszają stan zapalny i poprawiają funkcje bariery skórnej.
Korzystnie wpływają na leczenie łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry. Analiza stu najlepiej sprzedających się kosmetyków nawilżających w USA dostarcza następujących wniosków:

Zazwyczaj wyższą cenę posiadają produkty zawierające ceramidy oraz wolne kwasy tłuszczowe, a także oznaczenia typu „zalecany przez dermatologów”. Wyższa cena nie oznaczała większej skuteczności produktu. Kosmetyki zapachowe uznawane są za bardziej alergenne, jednak oznaczenie na opakowaniu jako „bezzapachowe” może być mylące i odnosić się do dodatku związków maskujących oryginalny zapach produktu. Związki te mogą również stanowić alergen. Kolejny najczęstszy alergen stanowiły niektóre konserwanty. Parabeny w małych, bezpiecznych dawkach mogą być rozwiązaniem dla alergików.

Badania wykazują jako najlepsze cenowo i niezawierające alergenów produkty naturalne i organiczne zawierające olej kokosowy i olej słonecznikowy posiadające właściwości nawilżające i skuteczne w poprawie kserozy (suchej skóry). Tłuste produkty takie jak maści, o wysokiej skuteczności, nie potrzebują tak dużej ilości konserwantów co np. balsamy nawilżające. Wadę dla konsumentów stanowi jednak tłusta warstwa na pozostawiona na skórze.

Żródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5710429/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.