Nasze rekomendacje

sniadanie

Wysoki udział błonnika pokarmowego w jedzeniu skutecznie chroni przed rozwojem raka jelita grubego. W żywności pochodzenia roślinnego możemy wyróżnić dwa składniki błonnika pokarmowego: błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie. Frakcja rozpuszczalna ma wpływ na stężenie cholesterolu i glukozy we krwi, nierozpuszczalne natomiast wpływają na zachowanie prawidłowej perystaltyki jelit oraz dłuższe utrzymanie sytości. Błonnik rozpuszczalny znajduje się w owsie, jęczmieniu, owocach i roślinach strączkowych, natomiast nierozpuszczalny – w produktach zbożowych, orzechach i warzywach.

Sprawdź porównanie owsianek TUTAJ

Domowe herbaty mrożone TUTAJ

sok

Domowy shot na odporność:

  • szczypta kurkumy
  • szczypta imbiru
  • szczypta cynamonu
  • szczypta chili
  • 2 łyżki soku z cytryny

Wszystkie składniki wymieszaj dokładnie. Pij codziennie.

Czytaj także:

Właściwości CHIA

wedlina

Szynka wysokoprzetworzona czy z super czystym składem w zbliżonej cenie? Zobacz TUTAJ

Uwaga na składnik ❎E407a (także w wędlinach!)– Przetworzone wodorosty morskie z gatunku eucheuma – to stabilizator, który pełni funkcję zagęszczającą. Ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Zakazany do stosowania w Japonii i Kanadzie. Znajdziesz go w wysokoprzetworzonych produktach i lodach.

Kanapka dla dziecka do szkoły – z czym ją przygotujesz? Sprawdź TUTAJ

 

wedliny

Uwaga na składnik ❎E407a – Przetworzone wodorosty morskie z gatunku eucheuma – to stabilizator, który pełni funkcję zagęszczającą. Ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Zakazany do stosowania w Japonii i Kanadzie. Znajdziesz go w wysokoprzetworzonych produktach i lodach.

rogaliki

Croissanty z budyniem waniliowym – SPRAWDŹ

Croissanty z czekoladą – zrób je w domu w 2 minuty piecz 20 minut z gotowego ciasta francuskiego – jedz gorące – Sprawdź TUTAJ