Najnowsze

Współpraca z marką Dolina Dobra

Wraz z nadejściem wiosny, konsumenci chętnie inaugurują sezon grillowy i jak co roku stają przed trudnym wyborem najlepszych produktów na ruszt. Mimo wciąż zmieniających się upodobań smakowych, większość z nas pozostaje wierna klasycznej kiełbasie, która niezależnie od pogody doskonale odnajdzie się w grillowym menu[1]. Jednak z pozoru prosty wybór może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza, gdy sprawdzi się składy najpopularniejszych kiełbas grillowych… Z pomocą, który produkt wybrać przychodzi metoda „4 sekund”.

Dobre grillowanie nie potrzebuje żadnych sztucznych dodatków. Przeczytanie tego zdania zajęło dokładnie 4 sekundy, czyli tyle, ile dzieli Cię od wyboru idealnego produktu na grilla[2]. Aby w tym roku zatroszczyć się o swoich bliskich i zafundować im pyszne, najwyższej jakości mięso należy skorzystać z najprostszego narzędzia, czyli zmysłu wzroku, niezbędnego do zapoznania się ze składem produktów. Nie jest zaskoczeniem, że im krótszy skład, tym lepszy. A, żeby wyjaśnić konsumentom jak bardzo krótki powinien być skład kiełbasy grillowej Dolina Dobra zaproponowała zasadę „4-sekund”.

 

Rzuć okiem na szczegóły

Jeśli zastanawiasz się czy skład Twojej kiełbasy na grilla jest dobry, sprawdź, czy dasz radę przeczytać go w 4 sekundy bez połamania języka na trudnych do wymówienia nazwach sztucznych dodatków. Jeśli tak to znaczy, że ten produkt jest dla Ciebie, a jeśli chcesz znaleźć prostszą metodę wyboru najlepszych wyrobów… postaw po prostu na Dolinę Dobra. Przeczytanie składu Śląskiej Kiełbasy 100% polskiej szynki od Doliny Dobra zajmuje zaledwie 4 sekundy[3]. Dla porównania na składy popularnych, konkurencyjnych kiełbas należy poświęcić ponad 6 razy więcej czasu niż w przypadku składu od Doliny Dobra[4]. Dodatkowe składniki, którymi wielu producentów konkurencyjnych marek zapełnia swoje składy to sztuczne konserwanty i wzmacniacze, takie jak azotyn sodu występujący również pod nazwą E250 czy difosforany (E450), które producenci często dodają do jedzenia niskiej jakości. Najpopularniejszym, chemicznym wzmacniaczem smaku jest jednak glutaminian sodu (E621), którego szczególnie powinni unikać alergicy. Warto zwrócić także uwagę na niektóre związki, takie jak azotyny i azotany, które wystawione działanie wysokiej temperatury, na przykład podczas grillowania wytwarzają potencjalnie rakotwórcze nitrozoaminy. Długie składy produktowe powinny wywoływać w nas refleksję – co jeszcze znajduje się w składzie konkurencyjnych kiełbas, skoro Dolina Dobra była w stanie przygotować propozycję zawierającą zaledwie cztery składniki, czyli mięso, sól, naturalne przyprawy i ekstrakty warzywno-owocowe?

Więcej dobrego grilla

Dolina Dobra ma w swoim asortymencie zarówno Śląską Kiełbasę 100% polskiej szynki, Białą Parzoną 100% polskiego mięsa, jak i Białe Kiełbaski Śniadaniowe 100% mięsa, które są przygotowywane jedynie z czterech składników. Konsumenci mogą mieć pewność, że nie są skazani na pełne sztucznych dodatków wyroby, a na rynku są dostępne produkty o naprawdę Dobrym Składzie. Marka swoje działania opiera o model „od pola do stołu”, opartym o własne uprawy, hodowle, młyn paszowy, a także produkcję własnych wyrobów. Dzięki temu producent ma pewność, że każdy ze składników jest w pełni naturalny i wyprodukowany według najwyższych standardów. Wszystkie produkty Doliny Dobra charakteryzuje krótki skład, a także wysokiej jakości, polskie mięso wieprzowe.

[1] Raport „Jak grillują Polacy”, Decofire.pl

[2] Dane na podstawie: https://www.textconverter.io/pl/speech-time/, [odczyt: 29.03.2024]

[3] Tamże.

[4] Tamże, przy zachowaniu tych samych parametrów.

Artykuł powstał we współpracy z marką Dolina Dobra.

Zakupowe preferencje Polaków stale się zmieniają, ale niektóre produkty przed świętami wciąż utrzymują swoją popularność. Według ubiegłorocznego badania UCE Research i Grupy BLIX ponad połowa Polaków nie wyobrażała sobie świąt bez białej kiełbasy, a to tylko mała część mięsnych trendów wielkanocnych. Oto cztery proste triki, dzięki którym wybierzesz najlepsze produkty mięsne zarówno na Wielkanoc, jak i do codziennego menu.

Jeszcze dwa lata temu niemal 90% Polaków deklarowało udział w wielkanocnym błogosławieniu pokarmów [1]. Większość z koszyczków zawiera przeważnie powszechnie znany symbol dostatku, czyli wędliny, a najczęściej tradycyjną kiełbasę. Aby wybrać odpowiednie produkty, które nie tylko sprawdzą się przy wielkanocnych tradycjach, ale i idealnie wpasują się w menu na świąteczne spotkania musimy przede wszystkim skorzystać z najprostszego narzędzia, czyli zmysłu wzroku. Przekonaj się, jak w szybki sposób znaleźć na półce sklepowej najlepszy produkt, który zawita na Twoim świątecznym stole, a następnie na dłużej zagości w Twoim jadłospisie.

Zweryfikuj jakość

Nie tylko na wielkanocnym stole, ale i każdego dnia jakość naszych posiłków odgrywa ogromną rolę. Podczas przygotowywania się do uroczystych spotkań nikogo nie dziwi więc, że pierwsze, na co powinniśmy zwracać uwagę to właśnie jakość składników, które wybieramy. W przypadku wyrobów mięsnych kluczowe jest mięso, z którego przyrządzono nasze ulubione przysmaki. W czasie zakupów powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na produkty, które składają się z jak największej ilości mięsa, jak np. idealne na Wielkanoc Kiełbasa Śląska 100% polskiej szynki oraz Biała Parzona 100% mięsa od Doliny Dobra. Informację tę najczęściej możemy znaleźć z przodu opakowania.

Sprawdź pochodzenie produktu

Konsumenci coraz częściej poszukują produktów o naturalnym składzie stworzonych w 100% z dobrej jakości, polskiego mięsa. Na polskich półkach sklepowych możemy znaleźć mięso z takich krajów jak Dania, Szwecja, a nawet odległe Chiny, dlatego powinniśmy zachować czujność podczas zakupów i dokładnie weryfikować pochodzenie wybieranych przez nas przysmaków. Nie trzeba przecież znać się na mięsie, by wiedzieć, że najświeższe jest to, które jak najszybciej trafia od producenta na talerz konsumenta. Producent marki Dolina Dobra całą swoją produkcję utrzymuje w Polsce, a konkretnie na terenie dwóch województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Dzięki odpowiednim oznaczeniom na przodzie opakowania można z łatwością zidentyfikować pochodzenie produktów.

Po trzecie znajdź Dobry Skład

Po szybkim zapoznaniu się z przodem opakowania, czas na przejście do sedna sprawy, czyli składu produktu zawartego na etykiecie. Przeczytanie składu Kiełbasy Śląskiej 100% polskiej szynki od Doliny Dobra zajmuje zaledwie 4 sekundy [2]. Dla porównania na składy popularnych, konkurencyjnych kiełbas należy poświęcić nawet do 26 sekund, czyli ponad 6 razy dłużej niż w przypadku składu od Doliny Dobra [3]. Dodatkowe składniki, którymi wielu producentów konkurencyjnych marek zapełnia swoje składy to sztuczne konserwanty i wzmacniacze, takie jak azotyn sodu występujący również pod nazwą E250 czy difosforany (E450), które producenci często dodają do jedzenia niskiej jakości. Najpopularniejszym, chemicznym wzmacniaczem smaku jest jednak glutaminian sodu (E621), którego szczególnie powinni unikać alergicy. Długi skład produktu powinien nas zaalarmować. Z troski o siebie i swoich najbliższych nie chcemy przecież spożywać przesyconych chemią produktów. Dolina Dobra ma swoim asortymencie zarówno Kiełbasę Śląską 100% polskiej szynki i Białą Parzoną 100% polskiego mięsa, które są przygotowywane jedynie z czterech składników – mięsa, soli, naturalnych przypraw i aromatów. Konsumenci mogą mieć pewność, że nie są skazani na pełne sztucznych dodatków wyroby, a na rynku są dostępne produkty o naprawdę Dobrym Składzie.

Po czwarte spróbuj i przekonaj się sam

Na to, jak smakuje produkt składa się zwykle kilka kwestii, takich jak wysoka jakość, zapewniająca najlepszy smak mięsa oraz dobrze znane wszystkim naturalne przyprawy. Po sprawdzeniu podstawowych kryteriów, takich jak skład, pochodzenie i jakość, należy zaangażować swoje zmysły – smak i węch – aby dokonać ostatecznej oceny. To one powinny przekonać nas, czy dany produkt stanie się naszym ulubionym wyborem.

Dobry Skład na co dzień, a nie tylko od święta

Dolina Dobra, marka naturalnych wyrobów mięsnych najwyższej jakości, z Przechlewa nie tylko dostarcza konsumentom produkty o świetnym, pozbawionym sztucznych dodatków składzie, ale i działa na rzecz edukacji konsumentów. W ubiegłym roku marka wystartowała z pierwszą odsłoną kampanii „Dobry Skład”. Akcja „Dobry Skład” to efekt połączenia wieloletniego doświadczenia producenta w kwestii zrównoważonego rolnictwa „od pola do stołu” z poczuciem odpowiedzialności za dobro konsumentów. W tym roku rusza druga edycja kampanii, która ma na celu zwrócenie uwagi ludzi na to, co tak naprawdę wkładają do koszyków zakupowych – zarówno w przypadku wyrobów mięsnych, jak i pozostałych produktów spożywczych. Dolina Dobra pokazuje konsumentom, jak w łatwy sposób poruszać się po oznaczeniach na etykietach produktowych, by dokonywać najlepszych wyborów zakupowych.

 

[1] Ks. prof. Wiesław Przyczyna, Ilu Polaków deklaruje udział w zwyczaju święcenia pokarmów? Ponad 90 procent. To niebywałe! (wyborcza.pl) [odczyt: 15.03.2024]

[2]  Dane na podstawie: https://www.textconverter.io/pl/speech-time/, [odczyt: 18.03.2024]

[3]  Tamże, przy zachowaniu tych samych parametrów.

Różnorodność diet, spośród których możesz wybrać, decydując się na catering pudełkowy, jest imponująca. Oprócz klasycznego menu odchudzającego w ofertach firm dostarczających fit posiłki na wynos znajdziesz diety bezmięsne, keto oraz na budowę masy. Sprawdzamy, która z nich wiedzie prym wśród klientów.

Dieta pudełkowa — nie tylko dla zabieganych

Od kilku lat popularność diet pudełkowych nie słabnie. Nic w tym dziwnego, firmy tego typu rozszerzają swoją działalność na kolejne polskie miasta, a z ich usług możesz skorzystać, nawet mieszkając w małej miejscowości. Ponadto oferują one coraz więcej różnorodnych jadłospisów, wśród których są nie tylko diety odchudzające, ale także eliminacyjne czy dla sportowców. Z posiłków z dostawą do biura chętnie korzystają zabiegani pracownicy korporacji, którzy chcą zaoszczędzić czas oraz osoby przykładające dużą wagę do zbilansowanego odżywiania.

Niskokaloryczna dieta z pudełka, menu na budowę masy, wersja ketogeniczna: różnorodne jadłospisy do wyboru

Chcesz zamówić dietę pudełkową, ale nie wiesz, jaki jadłospis wybrać? W ofercie cateringów nie brakuje propozycji dopasowanych do różnorodnych potrzeb klientów. Jeśli Twoim celem jest schudnięcie, możesz zdecydować się na klasyczną dietę niskokaloryczną lub menu keto, ale przed ich wykupieniem koniecznie skonsultuj się z dietetykiem. Z kolei u dążących do zbudowania masy mięśniowej lepiej sprawdzi się jadłospis ze zwiększoną zawartością białka. Pamiętaj jednak, że i taka dieta powinna być stosowana pod okiem specjalisty.

Diety bez mięsa, ryb, nabiału i inne jadłospisy eliminacyjne

Wśród różnorodnych diet pudełkowych nie brakuje również jadłospisów eliminacyjnych. Na takie plany żywieniowe decydują się nie tylko osoby, które muszą zrezygnować z konkretnych składników lub ograniczyć je w swoim menu. Wystarczy wspomnieć cieszące się coraz większą popularnością diety wegetariańskie i wegańskie wybierane ze względu na troskę o zwierzęta i klimat. W ofercie cateringów pudełkowych są też plany bez nabiału przeznaczone nie tylko dla osób z nietolerancjami, ale także chcących zadbać o swoją gospodarkę hormonalną oraz stan skóry.

Jaka dieta pudełkowa cieszy się największą popularnością?

Który z jadłospisów w cateringach fit jest najbardziej popularny? W diecie pudełkowej WygodnaDieta.pl chętnie zamawiane są zarówno plany niskokaloryczne, jak i sprzyjające budowie masy mięśniowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także bardziej nietypowe jadłospisy, takie jak dieta antycellulitowa i sportowa. Sporo klientów zamawia menu bez mięsa lub takie, w których jest ono mocno ograniczone: na przykład wegańskie, wegetariańskie czy wegetariańskie z rybami. Okazuje się więc, że bezkonkurencyjna dieta pudełkowa to taka, która jest dopasowana do potrzeb danej osoby, a wskazanie jednego, najlepszego planu jest niemożliwe.

Najtańsze diety pudełkowe — jak takie znaleźć?

Szukając diety pudełkowej, sprawdź opinie innych na temat konkretnego cateringu – znajdziesz je na jego stronie internetowej, forach czy grupach w social mediach. Jeśli Twoi znajomi korzystali już z takich usług, zasięgnij porady u nich! By nie przepłacić, porównaj ze sobą oferty kilku firm, ale pamiętaj, że istotna jest nie tylko cena diet, ale przede wszystkim ich jakość, którą poznasz po świeżych i różnorodnych składnikach dań. Zwróć również uwagę na promocje proponowane przez dany catering – korzystając z rabatów, na przykład dla stałych klientów, możesz sporo zaoszczędzić.

Artykuł reklamowy na zlecenie serwisu Contentation

Zimne przekąski kochają zarówno gospodarze imprez, jak i zaproszeni goście. Nie tylko zdobią stół, ale są pod ręką zawsze, kiedy pojawi się niewielki głód. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można przygotować je wcześniej, nie zakłócając sobie przyjęcia staniem w kuchni i podgrzewaniem dań. Kolorowe, łączące różnorodne smaki przystawki mogą stać się hitem, a zaskoczeni biesiadnicy zasypią was pytaniami o przepisy. Oto 5 propozycji, zainspirowanych kuchniami różnych rejonów świata!
 

Meksykańska pikanteria, która zaostrzy apetyt

Kuchnia meksykańska słynie z intensywnego smaku i niezwykłych połączeń. Jedną z potraw, która świetnie przyjęła się na polskich stołach, jest tortilla. Meksykanie jedzą ją najczęściej z warzywami i z sosami, podawaną na ciepło i na zimno. Chociaż oryginalne placki tortilli robione są z mąki kukurydzianej, pszenne także świetnie spełniają swoją rolę, stanowiąc bazę do przeróżnych rodzajów farszu. Tortilla z nadzieniem z pieczonej papryki, z żółtym, tartym serem oraz kolendrą to przystawka, którą pokochają nie tylko wielbiciele dań bezmięsnych. Połączenie czerwonej, zielonej i żółtej papryki uatrakcyjni wygląd niewielkich roladek, które wystarczy już tylko ułożyć na półmisku i czekać, aż zaczną znikać.

Tortilla inaczej, czyli chrupiące nachosy z mięsem i jalapeño

Cieszące się niezwykłą popularnością nachosy można przygotować z gotowych chipsów tortilla lub zwykłych placków, pokrojonych w trójkąty i usmażonych na złoty kolor. Do tego wystarczy podać ciepły sos serowy lub pikantny sos salsa. Jeśli jednak chcecie, żeby ta przystawka absolutnie podbiła serca gości, warto wzbogacić ją dodatkiem w postaci mięsa mielonego, usmażonego z cebulką, kolendrą i marynowanymi papryczkami jalapeño. Do tego dania świetnie będzie pasował dip na bazie kwaśnej śmietany, połączonej z sokiem z limonki, chili i awokado. To danie, niezależnie od tego, czy podane na ciepło, czy na zimno, z pewnością podgrzeje temperaturę każdego przyjęcia!

Paluszki chlebowe – znakomite zarówno solo, jak i w dobrym towarzystwie

Z gorącego i pełnego niesamowitych smaków Meksyku przenosimy się do równie apetycznych Włoch. To właśnie tam powstały pierwsze paluszki grissini, które dzięki swojej prostocie coraz chętniej wykorzystywane są jako przystawka, bez której trudno wyobrazić sobie imprezowy stół. Sekretem ich uroku jest kształt, bowiem wykonane ciasto należy zwinąć w cienkie i długie paluszki. Grissini świetnie smakują bez żadnych dodatków, ale owinięte w plastry szynki parmeńskiej lub podane na desce serów i wędlin stworzą szybką i łatwą do wykonania przekąskę, po którą trudno będzie nie sięgać bezwiednie ręką.

Znana i lubiana sałatka w zupełnie innej odsłonie

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek przyjęcie bez sałatek. Oprócz klasycznej sałatki jarzynowej możecie zaskoczyć swoich gości sałatką gyros, propozycją rodem z Grecji, w nieco odmienionej postaci. Dodajcie do niej makaron i posypcie na wierzchu grzankami. Chociaż zazwyczaj podaje się ją, układając warstwowo kolejne składniki, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie ze sobą wymieszać. Sałatka gyros w takim wydaniu nabierze zupełnie innego smaku. Przygotujcie się na to, że goście poproszą o dokładkę!

Jest impreza, musi być śledzik!

Po kulinarnej wyprawie w różne zakątki świata przyszła pora na to, co znakomicie sprawdzi się na każdym polskim stole podczas przyjęcia. To śledź, król imprez, który może być serwowany na różne sposoby. Jednak to ten pod pierzynką jest zazwyczaj najbardziej pożądany przez miłośników dań rybnych. Wystarczy ułożyć śledzie à la matias na półmisku i przygotować kremowy, majonezowy sos z dodatkiem jabłka i cebulki, pokrojonych w drobną kosteczkę. Przykrywamy ryby tak przyrządzonym sosem i gotowe!

Chcecie oczarować gości przekąskami, które będą oryginalne, ale jednocześnie proste w przygotowaniu? Inspiracje na przystawki na zimno na stronie przepisy.pl pomogą wam stworzyć dania, o których długo nie zapomną!

Artykuł reklamowy na zlecenie serwisu WhitePress sp. z o.o.

 

dolina dobra

Pyszny dodatek białka na co dzień i od święta – poznaj Parówki Proteina+ od Doliny Dobra

Brak widocznych efektów, nudny jadłospis, a przede wszystkim nieodparte poczucie, że nigdy nie będzie można zjeść ulubionych posiłków – to prawdopodobnie najczęstsze powody rezygnacji z noworocznej zmiany diety. W rzeczywistości noworoczna modyfikacja naszego sposobu żywienia, wcale nie musi być uciążliwa, a nowe nawyki mogą pozostać z nami przez resztę roku. Poznaj produkt, którego wszechstronność, dobry skład oraz wyjątkowe wartości pozwolą Ci cieszyć się zdrowszą dietą.

Ledwo minęły pełne przysmaków święta, a my już odliczamy czas do Wielkanocy. Noworoczne postanowienia o poprawieniu sylwetki stale trafiają na nieodpowiedni moment, lecz czy naprawdę potrzebujemy pretekstu, by zadbać o swój jadłospis? To wcale nie musi być tak trudne zadanie. Wystarczy dobrać odpowiednie produkty, które sprawią, że codzienna, zdrowa dieta stanie się przyjemnością.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na zdrowe zamienniki standardowych produktów spożywczych polska marka Dolina Dobra przygotowała wyjątkową propozycję Parówki Proteina+ o wysokiej zawartości białka i obniżonej zawartości tłuszczu, a także naturalnym składzie. Wysokobiałkowa pozycja z asortymentu lokalnego producenta nie zawiera chemicznych dodatków, takich jak fosforany, barwniki czy popularny w produktach konkurencyjnych marek glutaminian monosodowy, którego nadmierne spożycie może powodować zawroty głowy, przyspieszenie rytmu serca, uczucie niepokoju oraz nadmierną potliwość. Parówki Proteina+ dodatkowo nie zawierają żadnego cukru, co w połączeniu z wysokiej jakości białkiem stanowiącym 33% wartości energetycznej produktu stanowi idealną propozycję dla osób na diecie ketogenicznej.

W odpowiedzi na potrzeby Polaków przygotowaliśmy parówki o wysokiej zawartości białka, które cechuje nie tylko dobry skład, możliwość szybkiego podania, ale i wyjątkowy smak. Wysokobiałkowe parówki Proteina+ od Doliny Dobra składają się jedynie z polskiego mięsa wieprzowego z szynki z własnych gospodarstw, soli, naturalnych przypraw, ekstraktów i aromatów owocowo-warzywnych oraz suszu z aceroli. Stworzyliśmy pierwsze na rynku proteinowe parówki, które dodatkowo są w zupełności pozbawione cukru, nie tracąc przy tym na smaku, a także mają obniżoną zawartość tłuszczu. Dzięki temu Parówki Proteina+ mogą być spożywane nawet przez osoby, które muszą kontrolować poziom glukozy. – tłumaczy Zbigniew Wysocki, dyrektor marketingu firmy Goodvalley, producenta marki Dolina Dobra.

Nawet Twój ulubiony produkt spożywany codziennie przez dłuższy czas potrafi się znudzić. Nie zapominaj, aby podczas dbania o sylwetkę wprowadzać do diety różnorodne posiłki. Włączając mięso do niektórych dań należy przede wszystkim pamiętać o jego jakości i pochodzeniu. Decydując się na zdrowe śniadanie z dodatkiem mięsa do kanapek z żytnim pieczywem i świeżymi warzywami, doskonale sprawdzi się wyprodukowana ze 105 g polskiego mięsa na 100 g produktu Szynka wędzona od Doliny Dobra. Wśród obiadowych propozycji mięsnych warto zdecydować się na np. Mięso mielone z szynki od Doliny Dobra, które idealnie sprawdzi się do wykonania soczystych pulpecików. Na leniwą kolację warto sięgnąć po lekką sałatkę, opcjonalnie z dodatkiem pieczonej polędwiczki od Doliny Dobra. Należy pamiętać, że zrównoważona dieta to klucz do zdrowego odżywiania, a nasze posiłki nie powinny składać się jedynie z mięsnych dań.

Naturalny wybór z Doliny Dobra 

Każdy produkt Doliny Dobra to gwarancja wysokiej jakości polskiego mięsa wieprzowego oraz naturalnych przypraw i ekstraktów warzywno-owocowych. Żaden z wyrobów producenta nie zawiera sztucznych wzmacniaczy smaku i konserwantów. Marka prowadzi swoją produkcję w modelu „od pola do stołu”, opartym na własnych polach uprawnych, paszach i zakładach przetwórczych, dzięki czemu ma pewność, że każdy ze składników jest w pełni naturalny oraz najwyższej jakości.  

Współpraca reklamowa z Doliną Dobra.

Dolina Dobra

Dostępność dobrych składów rośnie – Parówki Dobre dołączyły czasowo do oferty Biedronki

Jeden z najpopularniejszych produktów Doliny Dobra, marki specjalizującej się w wyrobach mięsnych bez sztucznych konserwantów i wzmacniaczy smaku dołączył do stałej oferty sieci Biedronka. Parówki Dobre to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wyrobów producenta, który łączy naturalny skład z przystępną ceną.

Aż 9 na 10 Polaków deklaruje spożycie tego produktu. Znaczącą grupę konsumentów tego wyrobu stanowią dzieci. Wiąże się z tym duża odpowiedzialność producentów, żeby dostarczyć produkt w najlepszej jakości, a w przypadku wielu producentów nadal ta kwestia schodzi na dalszy plan. Obecność sztucznych dodatków, konserwantów, wzmacniaczy smaku, MOM-u czy emulgatorów wykreowały szkodliwy wizerunek tej kategorii. To krzywdzące przekonanie niestety funkcjonuje do dziś. Wielu konsumentów wciąż uważa, że parówki dostępne na rynku nie są produktem wartościowym. Dolina Dobra wyszła naprzeciw potrzebom konsumentów i stworzyła produkt, który udowodnił, że jakość może iść w parze ze smakiem i przystępną ceną.

Parówki Dobre od Doliny Dobra po raz kolejny zagościły na sklepowych półkach Biedronki. Tym razem jeden z topowych wyrobów producenta z Przechlewa dołączył do stałej oferty popularnej sieci.

– Parówki Dobre powstały z potrzeby stworzenia produktu, który charakteryzuje przystępna cena, wysoka jakość i pyszny smak. Przeprowadziliśmy badania produktu typu „blind test”, według których, konsumenci zdecydowanie wybierali nasz produkt i podkreślali właśnie smak, jako jego wyróżnik. W tych aspektach nigdy nie idziemy na kompromisy. Teraz jeden z naszych najpopularniejszych produktów wszedł do szerokiej sprzedaży sieci Biedronka, dzięki czemu dostępność wysokiej jakości wyrobów na każdą kieszeń będzie jeszcze większa. – tłumaczy Zbigniew Wysocki, dyrektor marketingu firmy Goodvalley, producenta marki Dolina Dobra.
Parówki Dobre to produkt, który zdecydowanie wyróżnia się na rynku tej kategorii. W przeciwieństwie do konkurencji, Parówki Dobre mają nie tylko dobry smak, ale również etykietę – nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów ani wzmacniaczy smaku. Niezaprzeczalna jakość połączona z wyjątkową recepturą zdobywa uznanie coraz większej ilości Polaków, którzy nie muszą już stawać przed wyborem, czy produkt ma być wyprodukowany z naturalnych składników czy zachwycać smakiem.
Wszystkie wyroby Doliny Dobra są produkowane z najwyższej jakości mięsa, a ich smak zachwyca nawet najbardziej wymagających konsumentów. Co ważne, sposób ich produkcji odbywa się z poszanowaniem wszelkich zasad dobrostanu zwierząt i jest przyjazny dla środowiska. Marka z Przechlewa prowadzi swoją produkcję w modelu „od pola do stołu”, opartym na własnych polach uprawnych, paszach i zakładach przetwórczych, dzięki czemu ma pewność, że każdy ze składników jest w pełni naturalny oraz najwyższej jakości.

Współpraca z marką Dolina Dobra.

Mój Ulubiony

Wszystkie wyjątkowe produkty od Wieluń Mój Ulubiony, kupisz TUTAJ

Współpraca z SDM Wieluń

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Z DOLINĄ DOBRA

Trzy odsłony jesiennych śniadań – tak dobrych, że aż chce się wstawać

Jesienna aura nie sprzyja porannym pobudkom? Nic bardziej mylnego. Sezonowa zmiana diety to idealny moment na włączenie do naszego jadłospisu pysznych, obfitych śniadań. Sprawdź, jakie propozycje sprawią, że będziesz budzić się z uśmiechem…

Po kilku miesiącach lekkich śniadań i wieczornych uczt przy grillu czas na sezonową zmianę planu żywienia. W chłodniejsze dni, bez wyrzutów sumienia, możemy sobie pozwolić na większe posiłki o poranku, które zapewnią nam energię do działania na cały dzień. Podstawą jesiennej diety są pełnowartościowe posiłki bogate w witaminy i minerały oraz najwyższej jakości białko.

Poznaj nasze propozycje jesiennych śniadań i sprawdź, który typ jest Ci najbliższy.

  1. Ostry zawodnik – chłodny poranek daje Ci się we znaki? Najlepszym rozwiązaniem będzie rozgrzewające śniadanie! Jedzenie pikantnych potraw sprawdzi się idealnie na jesienną słotę – nie tylko sprawia, że jest nam cieplej, ale dzięki ostrzejszym smakom w mózgu dochodzi do wydzielania hormonów szczęścia, jak serotonina. Aby rozpocząć dzień pełen werwy postaw na Śniadaniowe Kiełbaski Pikantne lub Serowe z jalapeno od Doliny Dobra. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do pieczonej, faszerowanej papryki lub w towarzystwie jajecznicy. 

  1. Entuzjasta klasyki – cenisz sobie ponad wszystko tradycyjne smaki? Tej jesieni nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń. Ulubiony tost, kubek gorącego napoju i klasyczne Śląskie lub Białe Kiełbaski Śniadaniowe od Doliny Dobra to gwarancja pysznego, pożywnego śniadania z najwyższej jakości mięsa. 

  1. Smakowity kąsekwstajesz rano i czujesz, że to będzie długi dzień? Nie ma to jak pozytywne nastrojenie się już w porze śniadania. Tzw. comfort food to rodzaj jedzenia, który wywołuje dobre samopoczucie i przywodzi na myśl miłe wspomnienia. W okresie jesieni szczególnie dobrze sprawdzą się w tym celu takie produkty, jak aromatyczne kiełbaski, jajka przyrządzane w ulubiony sposób i sezonowe warzywa. Czy możesz wyobrazić sobie lepsze rozpoczęcie dnia niż chrupiące grzanki i zrumienione Kiełbaski Śniadaniowe z serem cheddar od Doliny Dobra w towarzystwie ulubionych dodatków na Twoim talerzu?

Dodatki? Naturalne!

W sezonie jesiennym warto pamiętać także o dodawaniu do posiłków warzyw i owoców, które dostarczają nam wielu witamin oraz minerałów. Te są natomiast kluczowe w dbaniu o nasz organizm, a co za tym idzie – w utrzymaniu poprawnej odporności. Bez względu na porę roku zawsze warto sięgać po sezonowe warzywa. W jesiennym menu specjalne miejsce zajmuje dynia, która jest bogata w liczne minerały oraz witaminy C, A i E. Idealnie sprawdzi się na późne śniadanie lub lunch w formie rozgrzewającego kremu dyniowego z dodatkiem przypieczonych Pikantnych Kiełbasek Śniadaniowych od Doliny Dobra. Kolejnym warzywem, którego nie może zabraknąć na jesiennym stole jest pyszny, choć niskokaloryczny bakłażan, który po pokrojeniu w plastry możemy wykorzystać do zapieczenia z Kiełbaskami Śniadaniowymi z serem cheddar od Doliny Dobra oraz ulubionymi ziołami. Aromatyczne roladki pokochają zarówno młodsi, jak i starsi członkowie rodziny. Na jesiennych talerzach zwolenników tradycyjnych smaków, którzy dbają o swoją odporność nie może też zabraknąć buraczków. Genialnym rozwiązaniem, aby dołączyć to wartościowe warzywo do naszej porannej rutyny jest przygotowanie pasty z pieczonych buraków. Doskonale sprawdzi się w towarzystwie pełnoziarnistego chleba oraz Białych Kiełbasek Śniadaniowych od Doliny Dobra.

Dobry wybór z Doliną Dobra

Dolina Dobra to marka, która powstała z potrzeby podkreślenia tego, co jest dla konsumentów ważne: pochodzenia z Przechlewa na Pomorzu oraz jakości i smaku produktów. Każdy produkt z portfolio marki to gwarancja wysokiej jakości polskiego mięsa wieprzowego oraz naturalnych przypraw i ekstraktów warzywno-owocowych. Żaden z wyrobów producenta nie zawiera sztucznych wzmacniaczy smaku i konserwantów. Marka z Przechlewa prowadzi swoją produkcję w modelu „od pola do stołu”, opartym na własnych polach uprawnych, paszach i zakładach przetwórczych, dzięki czemu ma pewność, że każdy ze składników jest w pełni naturalny oraz najwyższej jakości.

Insulinooporność — jak sobie z nią radzić i co jeść?

Insulinooporność to coraz częściej występujący problem zdrowotny, który może prowadzić do poważnych konsekwencji dla naszego zdrowia. Warto zrozumieć, czym jest insulinooporność, jakie są jej objawy, jakie zmiany w diecie mogą pomóc w jej kontrolowaniu oraz jakie są dostępne metody leczenia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć insulinooporność i wskazać, jak sobie z nią radzić.

Co to jest insulinooporność?

Insulinooporność to stan, w którym komórki naszego organizmu stają się mniej wrażliwe na działanie insuliny, hormonu produkowanego przez trzustkę. Insulina pełni kluczową rolę w regulowaniu poziomu cukru we krwi, umożliwiając jego przyswajanie przez komórki. Gdy komórki stają się mniej wrażliwe na insulinę, organizm wydziela coraz więcej insuliny, aby utrzymać właściwy poziom cukru we krwi. To zjawisko może prowadzić do hiperglikemii (podwyższonego poziomu cukru we krwi) oraz innych problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, cukrzyca typu 2, a nawet choroby serca.

Jakie są objawy insulinooporności?

Objawy insulinooporności mogą być różnorodne i nie zawsze łatwe do zidentyfikowania. Oto kilka typowych objawów, na które warto zwrócić uwagę:

Nadmierna senność i zmęczenie: Osoby cierpiące na insulinooporność często skarżą się na zmęczenie, spadek energii i senność po posiłkach.
Skoki wagi: Insulinooporność może przyczynić się do trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz prowadzić do otyłości.
Wzrost apetytu: Niekontrolowany apetyt i częste ataki głodu mogą być objawem insulinooporności.
Problemy z koncentracją: Zaburzenia koncentracji, trudności w skupieniu uwagi oraz problemy z pamięcią mogą być związane z nieprawidłowym poziomem cukru we krwi.
Niestabilne poziomy cukru we krwi: Osoby z insulinoopornością mogą doświadczać nagłych wzrostów i spadków poziomu cukru we krwi.

Warto zauważyć, że objawy te mogą być łagodne lub nasilone, a ich występowanie może różnić się w zależności od indywidualnych czynników genetycznych oraz stylu życia.

Co jeść, czyli dieta w insulinooporności?

Dieta odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu insulinoopornością. Odpowiednio zbilansowana dieta może pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi oraz poprawić wrażliwość komórek na insulinę. Oto kilka zasad, które warto uwzględnić w diecie w przypadku insulinooporności:

Węglowodany złożone: Wybieraj produkty zawierające złożone węglowodany, takie jak pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce i strączki. Węglowodany te są trawione wolniej, co pomaga uniknąć gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi.
Białko: Wprowadź do diety źródła białka, takie jak chude mięso (kurczak, indyk), ryby, jaja czy tofu. Białko pomaga w utrzymaniu uczucia sytości.
Dobre tłuszcze: Unikaj tłuszczów nasyconych i trans, a zamiast tego sięgaj po oliwę z oliwek, awokado czy orzechy.
Regularne posiłki: Spożywaj regularne, niewielkie posiłki i unikaj długich przerw między nimi, co pomoże stabilizować poziom cukru we krwi.
Ograniczenie cukru i przetworzonych produktów: Unikaj żywności wysoko przetworzonej oraz produktów zawierających dużo cukru.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o diecie w insulinooporności, koniecznie przeczytaj artykuł o insulinooporności na centrumrespo.pl

Leczenie insulinooporności

Leczenie insulinooporności obejmuje zmiany w diecie, aktywność fizyczną, a także w niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne. Warto skonsultować się z lekarzem i dietetykiem, aby określić najlepszą strategię leczenia insulinooporności.

Podsumowanie

Insulinooporność to poważny problem zdrowotny, który może prowadzić do wielu powikłań, jeśli nie zostanie odpowiednio kontrolowany. Jednak odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i leczenie mogą pomóc w zarządzaniu tą dolegliwością. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, dlatego warto skonsultować się z profesjonalistą, aby dostosować plan leczenia do własnych potrzeb i wymagań.

Dzięki odpowiedniej diecie można skutecznie radzić sobie z insulinoopornością, poprawiając jakość życia oraz zapobiegając powikłaniom zdrowotnym.

Artykuł powstał na zlecenie Orion Media Group.

Grafika freepik.com