Capricare Kozie Mleko Następne

Kozie mleko następne – czym charakteryzuje się Capricare 2 i 3 ? Sprawdźmy!

Dla rodziców komfort ich pociech jest najważniejszy i mocno wpływa na ich spokój. Dziecko okazujące nieprzyjemne dolegliwości trawienne to częsty problem, z którym prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się każdy rodzic. Na szczęście w większości jest on przejściowy. Czasem jednak wymagane jest podjęcie radykalnych zmian pokarmowych. Wszystko zależy od objawów, wieku dziecka i sposobu żywienia. Należy pamiętać, że najlepszym sposobem żywienia niemowląt jest karmienie piersią, jednak przychodzi taki moment w życiu każdej mamy, kiedy z różnych przyczyn staje się koniecznym podanie dziecku innego mleka niż mleko własne. Pojawia się wtedy pytanie, które mleko z tych dostępnych na rynku wybrać?
Każdą zmianę karmienia należy skonsultować ze specjalistą, ale warto także być przygotowanym na wybór najbardziej odpowiedniego produktu po zakończeniu karmienia piersią.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mleka następnego?
Wszystkie mleka następne, aby być dopuszczone do sprzedaży, muszą zawierać niezbędne ilości składników odżywczych, które w Polsce odgórnie narzuca EFSA – Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Nie oznacza to jednak, że wszystkie mieszanki są takie same. Każdy produkt posiada indywidualne cechy. To właśnie różnice w składzie są zazwyczaj kluczowe podczas wyboru mleka następnego dla dziecka.

Czym wyróżnia się Capricare?
Mleka następne Capricare produkowane są w Nowej Zelandii, w niezwykle przyjaznych i naturalnych warunkach. Kozy, od których pozyskuje się pełnotłuste mleko mieszkają w ciepłych i dobrze wentylowanych zagrodach, karmione są wyłączenie świeżo zerwaną trawą (rosnącą tam nawet 10 miesięcy w roku) oraz paszą z dodatkiem kukurydzy, jęczmienia i owsa. Co więcej, całość produkcji odbywa się w jednym miejscu, gdyż fabryka przeznaczona jest jedynie produkcji żywności dla dzieci na bazie mleka koziego. 
Producent dba o to, aby skład był jak najbardziej prosty i czysty a stopień przetworzenia jak najniższy. Na uwagę zasługuje również fakt , iż kozie mleko następne Capricare zostało przebadane klinicznie.

Prosty proces produkcji
Capricare 2 i 3 produkowane jest z pełnotłustego mleka koziego. Proces jego przetworzenia jest tak niski jak to tylko możliwe, dzięki czemu:
– białka chronione są przed procesem glikacji
– posiadają naturalny stosunek kazeiny do serwatki
– zachowują naturalny tłuszcz mleczny, a w nim bogactwo naturalnych składników bioaktywnych i MFGM.

Trawienie
Kozie mleko następne Capricare zawiera unikalny profil białkowy, przez co tworzy w żołądku delikatny i wyjątkowo miękki skrzep kazeinowy. Proces jego trawienia jest łatwy i szybki.

Skład
Producent Capricare wychodzi z założenia, że sukces tkwi w prostocie – także w kwestii żywienia. Z tego względu Capricare jest możliwie najmniej przetworzone, a jego skład czysty i prosty. W Capricare nie znajdziemy oleju palmowego, syropu glukozowego, maltodekstryny czy lecytyny sojowej.

Czytajmy skład!
Wybierając odpowiednie mleko następne powinnyśmy zwrócić uwagę czy produkt został przebadany klinicznie? Ważne jest także czytanie składu mleka. Wiadomo, że najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki, jednak po zakończeniu karmienia naturalnego dobrze byłoby wybrać mieszankę, która skład ma jak najbardziej prosty i jak najmniej przetworzony. Warto także sprawdzić czy mleko nie zawiera takich substancji, jak np. olej palmowy, maltodekstryna, lecytyna sojowa czy syrop glukozowy.

Podsumowując…
Wybór produktu do karmienia niemowląt zawsze wiąże się z wieloma pytaniami. Dla naszych pociech chcemy tego, co najlepsze, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z opiniami ekspertów i sprawdzić dokładnie produkty dostępne na rynku, aby wybrać opcję, która będzie najbardziej odpowiednia dla naszego maluszka.

Więcej informacji o produktach Capricare TUTAJ

Mleka Następne Capricare dostępne są w aptekach.

Bibliografia
1. Hodgkinson et al. Gastric digestion of cow and goat milk: impact of infant and young child in vitro digestion conditions.
Food Chemistry 245 (2018) 275-281.
2. Zhou, S. J., Sullivan, T., Gibson, R. A., Lönnerdal, B.,
Prosser, G. C., Lowry, D. J., & Makrides, M. (2014).
Nutritional adequacy of goat milk infant formulas for term infants: a double-blind randomised controlled trial.
British Journal of Nutrition, 111(09), 1641-1651.
3. Hodgkinson, A.J.; McDonald, N.A.; Kivits, L.J.; Hurford, D.R.; Fahey, S.; Prosser, C.G. Allergic responses induced by goat milk α-s1-casein in a murine model of gastrointestinal atopy. J. Dairy Sci. (2012), 95, 83–90.
4. Gallier et al, (2020) Whole goat milk as a source of fat
and milk fat globule membrane in infant formula. NUTRIENTS 12(11); 3486.
5. Prosser et al (2008) Composition of the non-protein nitrogen fraction of goat whole milk powder and goat milk-based infant and follow-on formula. In J Food SciNutr59: 123-133

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.