Alternatywne metody wyrównywania zmarszczek Cz. I MIKRODERMABRAZJA

Alternatywne metody wyrównywania zmarszczek Cz

Mikrodermabrazja jest metodą alternatywną dla zabiegów medycyny estetycznej. Stosuje się ją między innymi w celu odmłodzenia skóry, wypłycania zmarszczek i blizn, usunięcia plam. Metoda niebolesna, bezpieczna, nie uczula, nie wyłącza z życia codziennego.

Mikrodermabrazję wykonuje się na twarz, szyję, dekolt i w innych częściach ciała.

Działanie mikrodermabrazji:

Podczas zabiegu mikrodermabrazji następuje kontrolowane wizualnie mechaniczne ścieranie warstwy rogowej naskórka, w wyniku tego następuje synteza nowych komórek w warstwie podstawnej naskórka. Komórki te przesuwają się ku górze, zastępując brakujące lub uszkodzone komórki . Zmiany zachodzą również w skórze właściwej, gdyż zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny.

W momencie oddziaływania głowicy na skórę następuje mikromasaż – poprawa mikrokrążenia, zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych.

Aby uzyskać pożądane efekty stosuje się serię zabiegów w połączeniu z odpowiednimi preparatami do pielęgnacji domowej, między innymi: kolagen, kwas hialuronowy, wit. C, o których pisano w poprzednich postach.

Ilość zabiegów w serii oraz odstępy dobiera się indywidualnie w zależności od rodzaju skóry (od 3 do 10 zabiegów w odstępach od 7 dni do 4 tygodni). Następnie zabiegi wykonuje się profilaktycznie w celu podtrzymania efektu.

 

Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej:

-wiotkość skóry (przy zaniku włókien kolagenowych), pobudzenie do wzrostu nowych komórek, poprawa metabolizmu komórkowego

-odmładzanie skóry, likwidacja zmarszczek (preparaty przeciwzmarszczkowe stosowane w trakcie zabiegu oraz w domu lepiej się wchłaniają, zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych oraz metabolizm i mikrokrążenie komórek, skóra jest dotleniona odżywiona, w efekcie zmarszczki ulegają wypłycaniu, skóra staje się gładsza i bardziej jędrna)

-rozstępy

-zrogowaciały, szorstki naskórek

-uszkodzenia posłoneczne skóry

-przebarwienia (niektóre plamy i przebarwienia w połączeniu z preparatami rozjaśniającymi mogą ulec rozjaśnieniu)

-rogowacenie około mieszkowe

– trądzik zaskórnikowy i grudkowy, prosówki, łojotok, blizny potrądzikowe (podczas zabiegu następuje lepsze przenikanie preparatów przeciwzapalnych lub zmiękczających blizny, odblokowują się ujścia gruczołów łojowych, pory skóry są oczyszczone i z każdym zabiegiem ulegają zwężeniu, stymulacja mikrokrążenia powoduje wchłanianie skrzepów)

Przeciwskazania do stosowania mikrodermabrazji diamentowej:

– zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy ( do 2 miesięcy po zabiegu)

– skłonność do bliznowców

– terapia przeciwtrądzikowa izotretinoiną (można po 6 miesiącach od zakończenia kuracji)

– nowotwory skóry i znamiona

– uszkodzenia ciągłości skóry

– trądzik różowaty

– trądzik krostkowy i ropowiczy

– zakażenia grzybicze, bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa) i wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny)

 

Mikrodermabrazja nie jest p/wskazaniem w przypadku ciąży i laktacji.

W trakcie oraz po zakończonej kuracji należy stosować maksymalną fotoprotekcję – SPF 50.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.