Zielona rewolucja w branży mięsnej – czy to możliwe?

Zielona rewolucja w branży mięsnej – czy to możliwe?

Czy wyroby mięsne mogą być dziś naturalne? Oczywiście, że tak! Wystarczy postawić na produkty, które powstały w sposób zrównoważony, mają dobry, krótki skład oraz te, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł i nie przebyły tysięcy kilometrów, by trafić na nasze stoły.

Mięso nie lubi dalekich podróży

Tylko w styczniu 2023 roku do Polski trafiło 59,6 tysięcy ton mięsa wieprzowego1. Na półkach sklepowych możemy znaleźć mięso z takich krajów jak Dania, Szwecja, a nawet odległe Chiny. Nie trzeba znać się na mięsie, by wiedzieć, że najświeższe jest to, które jak najszybciej trafia od producenta na talerz konsumenta. Wielu znanych producentów mięsa utrzymuje swoją produkcję za granicą lub sprowadza stamtąd składniki produktów.

Krótki skład to zdrowie i smak

W kwestii produktów mięsnych, równie ważny co świeżość jest skład. Im krótszy, pozbawiony sztucznych dodatków jak np. glutaminian sodu czy wzmacniacze smaku, tym lepiej dla zdrowia konsumentów. Uważa się, że glutaminian sodu wzmaga apetyt i rozregulowuje metabolizm, co może prowadzić do nadwagi i otyłości. Regularne spożywanie pokarmów zawierających ten chemiczny dodatek może podnosić ryzyko choroby Alzheimera u osób starszych oraz prowadzić do trudności w skupieniu i zapamiętywaniu podczas nauki wśród dzieci. Najlepszy i najzdrowszy wybór stanowią, więc produkty w pełni stworzone ze znanych, naturalnych składników.

Składniki? Naturalnie!

Do wielu wyrobów mięsnych producenci dokładają sztucznych składników, które mają za zadanie zwiększyć trwałość produktów oraz wzmocnić smak często kosztem zdrowia konsumentów. W produktach Doliny Dobra nie ma miejsca na chemiczne dodatki. Każdą z potrzeb konsumentów można zaspokoić wykorzystując w 100% naturalne składniki. Zastosowanie suszu z aceroli nie tylko pozwala na naturalne przedłużenie trwałości np. w Parówkach Dobrych Doliny Dobra, ale i wpływa korzystnie na zdrowie. Regularne spożywanie produktów z acerolą wspiera funkcjonowanie wątroby, nerek oraz serca. Naturalne przyprawy i ekstrakty w odpowiednich proporcjach sprawiają, że smak produktów jest wyjątkowy i nie potrzebuje chemicznych wzmacniaczy.

Dolina Dobra, a produkty jeszcze lepsze

Dolina Dobra to przykład marki, która zrewolucjonizowała rynek mięsa i wędlin w Polsce. Produkty z portfolio firmy produkowane są w sposób zrównoważony, w modelu od pola do stołu, z poszanowaniem okolicznej przyrody. Produkcja oraz hodowla odbywają się w Polsce. Dodatkowo produkty Doliny Dobra pozbawione są szkodliwej chemii, konserwantów i sztucznych dodatków. W parówkach, wędlinach czy kiełbaskach znajdziemy tylko naturalne składniki. Mięso spożywane w zrównoważony sposób i ze zrównoważonych źródeł może być więc zdrowe i dobre dla natury. Dlatego warto czytać etykiety i postawić na sprawdzony, dobry skład.

 

1. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polski handel zagraniczny towarami rolno-spożywczymi w styczniu 2023 r., Warszawa

 

Współpraca z marką Dolina Dobra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.