Woda pełna naturalnego i niezbędnego magnezu

woda

Sprawdź jakie jest Twoje zapotrzebowanie na magnez TUTAJ

Woda pełna naturalnego i niezbędnego magnezu – kto powinien po nią sięgać?

Magnez nie bez powodu nazywany jest „pierwiastkiem życia”. Wpływa on na ponad 300 reakcji enzymatycznych w organizmie. Z tego względu jego niedostatek może łatwo przyczynić się do problemów zdrowotnych. Aby uniknąć niedoboru magnezu warto zadbać o jego prawidłową suplementację. Każda 1,5L butelka naturalnej wody Magnesia zapewnia 68% dziennego zapotrzebowania na magnez. W dodatku magnez w Magnesii występuje w naturalnej postaci, a z uwagi na fakt, że Magnesia jest średniozmineralizowana, można ją pić każdego dnia.

Magnesia to naturalna woda mineralna odpowiednia dla każdego, w tym dzieci (w optymalnych porcjach). Zawiera wysoką ilość niezbędnego dla naszego organizmu magnezu w łatwowchłanialnej postaci. Magnesia nie obciąża naszego organizmu nadmiarem soli, której powinni unikać ludzie z nadwagą, wysokim ciśnieniem krwi lub problemami z pracą serca. Magnesię może zatem pić każdy, również osoby z większym zapotrzebowaniem na magnez. np.:

Magnesia dla aktywnych fizycznie

Przy intensywnym poceniu ciało usuwa aż do 25 % więcej magnezu niż normalnie. Pierwiastek ten bierze czynny udział w procesie tworzenia energii w organizmie, dlatego jest niezbędny w przypadku osób aktywnych fizycznie. Dodatkowo pomaga utrzymać elastyczność mięśni i zapobiega powstawaniu skurczy. Magnesia, oprócz magnezu, dostarczy organizmowi również niezbędnej hydratacji. O nawodnieniu po wysiłku fizycznym przypomina lekkoatletka Asia Jóźwik. Nie daj się zaskoczyć zmęczeniu!

Źródło: joanna.jozwik/Instagram

Nie tylko zawodowi sportowcy powinni sięgać po Magnesię. Wypad w góry, na rower czy podróż pociągiem – zawsze warto mieć Magnesię w swoim plecaku. Magnesia zawiera naturalny magnez, który jest niezbędny do prawidłowej regulacji gospodarki wodnej w organizmie i tworzenia energii. Każda wyprawa wiąże się z aktywnością fizyczną, a więc priorytetem jest uzupełnianie płynów. Magnesia zadba nie tylko o odpowiednie nawodnienie, ale także o regenerację organizmu. Magnesię wypróbowała również trenerka Ola Kiepura (ola.kiepura).

Źródło:ola.kiepura/Instagram

Magnesia dla kobiet w ciąży

W ciąży zapotrzebowanie na magnez wzrasta nawet dwukrotnie, co oznacza, że przyszłe mamy powinny spożywać 400 mg magnezu na dobę. Magnez bierze aktywny udział w rozwoju płodu, zwłaszcza układu nerwowego i kości, zapewnia też właściwy przyrost wagi dziecka. Magnesia pomaga utrzymać odpowiedni poziom magnezu w organizmie, dlatego też jest idealnym wyborem dla każdej przyszłej mamy. Katarzyna Wawrzyniak-Piekarska (na Instagramie prowadzi profil odzywiajsiezdrowo) to blogerka oraz dietetyczka, która postawiła na Magnesię w czasie ciąży. Magnesia nie obciąża organizmu nadmiarem innych substancji, a co za tym idzie – można ją pić każdego dnia!

Źródło: odzywiajsiezdrowo/Instagram

Osoby narażone na stres

Współcześnie wiele osób narzeka na nadmiar stresu i bodźców. Oczywiście magnez nie wyeliminuje tych czynników z naszego życia, ale jego odpowiedni poziom w organizmie może przyczynić się do lepszego samopoczucia oraz usprawnienia pracy szarych komórek i działania układu nerwowego. Magnez wykazuje działanie uspokajające oraz wpływa na poprawę zdolności zapamiętywania. Warto zawsze mieć w swoim otoczeniu butelkę Magnesii, która zawiera łatwowchłanialny magnez.

Niektórzy nie spożywają wystarczającej ilości wody dziennie, ponieważ nie lubią pić czystej wody. Magnesia jest również idealną bazą do przygotowania świeżej, zdrowej lemoniady lub lub innego orzeźwiającego napoju. W upalne dni warto spróbować gazpacho (andaluzyjski chłodnik) lub pyszną lemoniadę na podstawie przepisów Beaty Gratkowskiej (praktykulinarni) lub. Aromatyczny i smaczny napój wzbogacony dodatkowo w magnez to najlepsza propozycja na lato!

Źródło: praktykulinarni/Instagram

Przepis na Gazpacho z arbuzem, hiszpański chłodnik warzywny TUTAJ

Źródło: praktykulinarni/Instagram

Przepis na domową lemoniadę z ogórkiem i owocami TUTAJ

MAGNESIA jest dostępna w wersji w niegazowanej, lekko gazowanej oraz gazowanej w opakowaniach 0,5l oraz 1,5l. Asortyment obejmuje również wersję 0,75l, w ergonomicznej sportowej butelce, którą można mieć zawsze przy sobie.

Ceny: Magnesia 1,5l, wszystkie warianty – ok. 2,29–2,49 zł; Magnesia 0,5l – ok. 1,59–1,79 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.