Woda a zapotrzebowanie na magnez

Magnesia

Sprawdź jakie jest Twoje zapotrzebowanie na magnez TUTAJ

Naturalna woda mineralna MAGNESIA. Codzienne źródło naturalnego magnezu

Magnez – nie bez powodu nazywany jest pierwiastkiem życia. To jeden z najważniejszych składników mineralnych, który nie może być zastąpiony żadnym innym. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak często brakuje go w naszej codziennej diecie. Doskonałym źródłem naturalnego, przez co łatwo wchłanianego magnezu, jest naturalna woda mineralna MAGNESIA. Jej wyjątkowość wynika z wysokiej zawartości magnezu (aż 170 mg/l) przy zachowaniu niskiej ilości sodu i ogólnej średniej mineralizacji. Dzięki temu polecana jest do codziennego picia. 1,5 litrowa butelka Magnesii zapewnia 68 % dziennego zapotrzebowania na magnez.

woda

W naszym organizmie nieustannie powinno być ok. 300 mg magnezu. Jest to pierwiastek niezbędny do życia komórek. Dzienne zapotrzebowanie na magnez jest zależne m.in. od płci, wieku, trybu życia. Zgodnie z najnowszymi normami żywienia, dzieci potrzebują od 80 do 240 mg, mężczyźni od 400 do 420 mg, a kobiety – od 310 do 360 mg. Większa ilość magnezu jest niezbędna kobietom w ciąży i karmiącym naturalnie, osobom intensywnie uprawiającym sport, osobom po 50. roku życia, diabetykom i tym, którzy mają problemy z sercem.

Magnesia

Niedostatek magnezu może łatwo przyczynić się do problemów zdrowotnych. Niedobory tego pierwiastka są częste, ze względu na źle zbilansowaną codzienną dietę. Współczesny tryb życia bardzo często wiąże się z codziennym, długotrwałym stresem, który może przyczyniać się do braku tego pierwiastka w organizmie. Objawami niedostatecznej ilości magnezu w organizmie są rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, zmęczenie oraz powtarzające się skurcze mięśni lub charakterystyczne drganie powieki. Warto zatem dbać o poziom magnezu na co dzień, np. pijąc wodę mineralną bogatą w naturalny magnez – Magnesię.

MAGNESIA – wyjątkowa wśród wód

woda

MAGNESIA to naturalna woda mineralna o wysokiej zawartości magnezu – w jednym litrze znajduje się aż 170 mg tego pierwiastka. To największa zawartość naturalnego magnezu wśród produktów w tej kategorii. Jedna butelka wody MAGNESIA pokrywa aż 68% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Jednocześnie jest wodą średniozmineralizowaną, o niskiej zawartości sodu (6,17 mg/l). Pijąc ją regularnie, skutecznie uzupełniamy poziom magnezu w organizmie, bez obciążania go nadmiarem innych minerałów, w szczególności sodu.

Naturalna woda mineralna MAGNESIA pozyskiwana jest ze źródła na chronionych terenach Sławkowskiego Lasu. Ujęcie wodne znajduje się wśród unikalnych, bogatych w magnez skał serpentynitowych, które w Europie występują jedynie na obszarze kilku kilometrów kwadratowych, właśnie w okolicach Karlowych Warów.

woda

MAGNESIA jest dostępna w wersji w niegazowanej, lekko gazowanej oraz gazowanej w opakowaniach 0,5l oraz 1,5l. Asortyment obejmuje również wersję 0,75l, w ergonomicznej sportowej butelce, dedykowanej osobom aktywnym fizycznie.

Ceny:
Magnesia 1,5l, wszystkie warianty – ok. 2,29–2,49 zł
Magnesia 0,5l – ok. 1,59–1,79 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.