mydło aleppo

Składniki INCI: 

sodium olivate – sól sodowa kwasu tłuszczowego z oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek zawiera :

  • dużo witaminy E (ochrania ściany komórkowe, dzięki temu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, jest antyutleniaczem- ochrania komórki przed działaniem wolnych rodników)

  • dużo jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym wysoka zawartość kwasu oleinowego (omega-9), który wypełnia struktury cementu międzykomórkowego naskórka, dzięki temu utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry, uczestniczy w regeneracji płaszcza hydrolipidowego skóry, zmiękcza i wygładza

  • witaminę A (antyutleniacz, wzmacnia odporność, uczestniczy w budowie skóry, błon śluzowych, wzmacnia włosy i paznokcie)

  • witaminę D (wspomaga wchłanianie fosforu oraz wapnia)

  • potas (uczestniczy w przewodzeniu impulsów nerwowych do mięśni, wydalaniu wody , reguluje ciśnienie płynów w komórkach, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową, niedobory potasu przyczyniają się do powstawania trądziku, odczynów alergicznych, ponieważ reguluje gospodarkę wodną wpływa także na nawodnienie skóry)

  • wapń (uczestniczy w budowie kości i zębów, krzepnięciu krwi, reakcjach mięśni oraz nerwów)

  • magnez (uczestniczy w budowie kości oraz ścięgien, powstawaniu przeciwciał, reakcjach mięśni oraz nerwów, jest składnikiem enzymów, niedobory magnezu mogą spowodować łamliwość włosów oraz paznokci)

aqua – woda

glycerin* – gliceryna

sodium chloride – chlorek sodu

sodium hydroxide – wodorotlenek sodu – substancja zasadowa, konieczna aby powstało mydło
*śladowe ilości gliceryny roślinnej powstającej jako efekt uboczny w procesie zmydlania

Monini

Regulamin konkursu TUTAJ

Więcej produktów Monini TUTAJ

Trzy najważniejsze powody dla których warto wprowadzić oliwę do swojej diety TUTAJ

 

Oliwa z oliwek – trzy najważniejsze powody dla których warto wprowadzić ją do swojej codziennej diety.

NATURALNA

To jedyny olej uzyskiwany wprost z tłoczenia oliwek, bez użycia substancji chemicznych czy metod przemysłowych, w przeciwieństwie do innych popularnych olejów roślinnych, gdzie w celach komercjalizacji konieczna jest obróbka chemiczna i/lub przemysłowa. Oliwa z oliwek to po prostu czysty sok wyciśnięty z owocu oliwki, który w pełni absorbuje z niej wszystkie naturalne substancje zdrowotne.

IDEALNA RÓWNOWAGA TŁUSZCZOWA

Oliwa z oliwek extra vergine oprócz tego, że jest doskonałym nośnikiem smaku i posiada liczne właściwości zdrowotne, wyróżnia się również doskonałą kompozycją kwasów tłuszczowych. Jest uboga w kwasy tłuszczowe nasycone – głównie odpowiedzialne za wysoki cholesterol i choroby układu krążenia, bogata w kwasy jednonienasycone, które obniżają zły cholesterol nie redukując jednocześnie dobrego, a szczególnie w kwas oleinowy. Natomiast struktura kwasów wielonienasyconych przypomina tę zawartą w mleku matki i jest szczególnie cenna dla naszego organizmu, a zwłaszcza dla rozwoju układu nerwowego. Ma pozytywny wpływ na płytki krwi i redukuje ryzyko zatoru żylnego.

WITAMINY I ANTYUTLENIACZE

Witamiana E: utlenianie tłuszczów równoważone jest przez antyoksydanty, występujące w tych samych produktach spożywczych. Właściwa równowaga istnieje wówczas, gdy stosunek witaminy E oraz kwasu linolowego jest wyższy niż 0,79. W popularnych olejach roślinnych ten stosunek jest zazwyczaj niekorzystny i waha się pomiędzy: 0,30 a 0,50. W oliwie z oliwek wynosi on aż 1,87. Jest to dwa razy więcej niż to, czego potrzebuje organizm do agregacji płytek krwi oraz do zmniejszania ryzyka zakrzepicy. Pozytywny stosunek witaminy E do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych powoduje zwalczanie wolnych rodników w organizmie, spowalnia procesy starzenia komórek, zmniejsza ryzyko nowotworów, uszkodzenia wątroby i miażdżycy.

Polifenole: oliwka to jeden z niewielu owoców, w którym tłuszcz jest zawarty tylko w niewielkiej ilości w pestce. Zdecydowanie większa część zawarta jest miąższu owocu. W owocu oliwki znajduje się wspomniana już spora dawka witaminy E oraz silnie przeciwutleniające substancje zwane polifenolami. Sprawiają one, że wytłoczona z oliwek oliwa ma rześki, lekko gorzki i pikantny, często drapiący w gardle smak. Zawarte w oliwie polifenole nie tylko działają przeciwzapalnie, ale też poprawiają smak żywności i jej przyswajalność.