Mydło w płynie

sodasan mydło w płynie

Skład:

Aqua – woda

Potassium oleate* – oleinian potasu, składnik myjący

Potassium safflowerate – składnik myjący

Potassium olivate* – oliwian potasu, pochodzi ze zmydlania oliwy z oliwek, składnik myjący, emulgator, zagęstnik

Alcohol – konserwant

Glycerine* – gliceryna, zmiękcza I nawilża

Potassium citrate – cytrynian potasu, regulator pH

Perfume – zapach

Limonene – substancja zapachowa

Geranial – substancja zapachowa

Neral – substancja zapachowa

Geraniol – substancja zapachowa

Linalool – substancja zapachowa

Citronellol – substancja zapachowa
*z upraw ekologicznych

3 komentarze dla "Mydło w płynie"

  1. To że mydło jest „naturalne”, a powstało również na drodze reakcji chemicznej, nie oznacza, że jest lepsze czy przede wszystkim mniej drażniące! Główka hydrofilowa w mydła jest mała i ma duże powinowactwo do protein w skórze przez co może mieć działanie wysuszające i drażniące. Znacząco narusza płaszcz wodno-lipidowy skóry. Każdy anionowy środek powierzchniowo-czynny, jakim jest mydło, ma większy potencjał drażniący. Jest to wprowadzające w błąd propagowanie mydeł jako idealnych, delikatnych, naturalnych i co jeszcze. Sama je robię i używam do pewnych celów. Tak samo z olejkami eterycznymi w pielęgnacji. Są zwolennicy i przeciwnicy, ale pod względem potencjału uczulającego nie różnią się od zwykłych mieszanek perfumeryjnych. Tutaj również uważam, że ludzie powinni wiedzieć, że to że coś jest pochodzenia roślinnego nie oznacza bezpieczeństwa stosowani.

  2. witam
    Troszkę uzupełniając – i polemizują z Panią Kasią: Oczywiście że mydło (za takowe rozumiem wyłącznie powstałe w wyniku zmydlenia kwasu tłuszczowego) „samo w sobie” nie jest nie wiadomo jak nieuczulające. Diabeł tkwi w szczegółach – czyli całej litanii dodatków upiększających, konserwujących i inne cuda czyniących. Im więcej składników tym większe prawdopodobieństwo że któryś z dodatków (lub ich kombinacja) wywoła niepożądaną reakcję organizmu…
    Podany powyżej skład jest dosyć prosty. Mydło mogło by się obyć bez alkoholu (nie podano tego wprost – ale jest to na 99.9% izopropylowy) i cytrynianu (z reakcji kwasu cytrynowego :-))- ale to nieco komplikuje produkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.