Mleko następne Capricare

Mleko następne. Czym kierować się przy wyborze?

Każdy miesiąc, a wręcz każdy kolejny tydzień życia Twojego maluszka przynosi nowe umiejętności, odkrycia, ciągłe zmiany. To, co także zmienia się wraz z rozwojem niemowlęcia, to jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Zatem – jak dostosować pokarm następny dla dziecka?
6 miesiąc to najlepszy moment, by rozpocząć rozszerzanie diety. Dziecko poznaje nie tylko nowe smaki, ale zaczyna także samodzielnie pozyskiwać ważne składniki odżywcze z pokarmów stałych. Nie można jednak polegać jedynie na nich! Kiedy karmienie piersią jest już niemożliwe lub niewystarczające – mleko następne – dostosowane odpowiednio do danego etapu rozwoju malucha – pomoże zaspokoić jego potrzeby żywieniowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mleka następnego dla swojego dziecka?

Po pierwsze: sprawdź, czy mleko następne zostało przebadane klinicznie.
Mleka następne Capricare 2 i 3 są owocem przeszło 20-letnich badań nad zastosowaniem mleka koziego w żywieniu niemowląt. Okazuje się, że Capricare 2 jest najlepiej na świecie przebadanym klinicznie mlekiem następnym dla niemowląt spośród tych opartych na mleku kozim.

Po drugie: przeanalizuj skład.

Im prostszy i mniej przetworzony, tym lepiej. Mleko Capricare 2 stworzono z pełnotłustego mleka koziego wzbogaconego o witaminy, składniki mineralne, a także tłuszcze roślinne, które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Wszystkie dopuszczone do sprzedaży mleka następne, muszą zawierać niezbędne i określone ilości składników odżywczych. W Polsce odgórnie narzuca to EFSA – Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. W 2012 roku instytucja orzekła, że mleko Capricare 2 jest w pełni bezpieczne i odżywcze oraz zgodne z europejskimi zaleceniami dotyczącymi składu mleka następnego. Opinię naukową EFSA, w której przeanalizowano właściwości białka mleka koziego przeczytać można TUTAJ (https://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/2603).
Warto także sprawdzić czy mleko nie zawiera takich składników, jak np. olej palmowy, maltodekstryna, lecytyna sojowa czy syrop glukozowy. W kozim mleku następnym Capricare 2 i 3 nie znajdziesz żadnej z tych niepożądanych substancji!

Po trzecie: zainteresuj się procesem produkcji.

Proces przetworzenia koziego mleka następnego Capricare 2 i 3 jest uproszczony tak bardzo, jak to tylko możliwe. Co dzięki temu zyskujemy? Białka chronione są przed procesem glikacji, posiadają naturalny stosunek kazeiny do serwatki, a także zachowują naturalny tłuszcz mleczny, wraz z całym bogactwem składników bioaktywnych i MFGM.
Pamiętajmy jednak, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt, a kiedy jest niemożliwe lub niewystarczające warto po konsultacji z lekarzem wybrać odpowiedni pokarm następny dla maleństwa.
Więcej na www.capricare.pl

 

Źródła:

1. Pawłowicz Magdalena B., Cudowska Beata, Lebensztejn Dariusz M.; Preparaty mleka modyfikowanego i mleko zastępcze w żywieniu dzieci; Standardy Medyczne / Pediatria; 2015; T. 12; s. 551-558 [dostęp w Internecie: 12.09.2021]
2. EFSA Komisja ds. Produktów Dietetycznych (2012). Opinia Naukowa na temat odpowiednich właściwości białka mleka koziego jako źródła białka w mleku modyfikowanym początkowym i następnym. EFSA Journal 10: 2603

Współpraca Capricare.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.