5 zalet podawania mleka koziego następnego swojemu dziecku

Rozważasz podanie mleka koziego następnego swojemu dziecku, ale brakuje Ci informacji na temat składu, zawartości witamin i minerałów oraz walorów smakowych? Oto 5 faktów, które pozwolą Ci odpowiedzieć na pytanie, czy warto…

1. Kozie mleko następne ma prosty skład.

Mleko kozie następne produkowane jest z pełnotłustego mleka wzbogaconego jedynie o niezbędne składniki. Ma ono tą unikatową właściwość, że posiada swój naturalny profil aminokwasowy i zawiera naturalnie tak ważne składniki bioaktywne. Nie znajdziemy w nim kontrowersyjnych składników, jak: olej palmowy, syrop glukozowy, maltodekstryna czy lecytyna sojowa. Do mlek następnych Capricare nie dodaje się też sztucznej serwatki .

2. Kozie mleko następne jest delikatne dla dziecięcego brzuszka.

Kozie mleko następne jest przyjazne dla niemowlęcego brzuszka. Badania wykazały, że po jego wypiciu, skrzep kazeinowy powstały w żołądku niemowlaka jest luźny, drobnoziarnisty oraz szybko się rozkłada. Dzięki temu, enzymy trawienne mają lepszy dostęp do białka, przez co pokarm jest łatwo i szybko trawiony. A co za tym idzie… mniej kolek, ulewań i łez.

3. Kozie mleko następne łagodny smak.

Wiele osób zastanawia się nad smakiem koziego mleka następnego. W przypadku Capricare 2 i 3 jest on niezwykle delikatny. Wpływa na to zawartość naturalnej, słodkawej laktozy oraz brak jakichkolwiek ulepszaczy smaku. Wystarczy otworzyć puszkę, by się o tym przekonać!

4. Jest najlepiej przebadane klinicznie.

Mleko następne Capricare widnieje na rynku światowym od ponad 30 lat i w tym czasie przeszło szereg badań klinicznych. Jest więc produktem najlepiej przebadanym klinicznie, a dodatkowo jedynym kozim mlekiem następnym, które zostało poddane tak wnikliwym badaniom. Dzięki temu mamy gwarancje bezpieczeństwa i pewność, że nasze produkty są możliwie najlepszej jakości.

5. Kozie mleko następne Capricare – przetworzone jest tak nisko, jak to tylko możliwe.

Proces produkcji mleka następnego Capricare jest uproszczony do minimum. Chcąc zachować naturalne wartości składników odżywczych, w tym nukleotydów i fosfolipidów obecnych w pełnotłustym mleku, unikamy nadmiernego przetworzenia i odtłuszczania naturalnego mleka. Pełnotłuste mleko kozie, z którego powstaje Capricare 2 i 3 poddawane jest tylko jednorazowej obróbce termicznej, dzięki czemu nie dochodzi do glikacji białek. Naturalne mleko kozie przeznaczone do produkcji Capricare 2 i 3 wykorzystywane jest wyłącznie w tym celu. Proces produkcji nie obejmuje dodatkowych wyrobów typu ser czy śmietana, a dodatkowo nie wymaga uzupełniania sztuczną serwatką. Do Capricare 2 i 3 dodajemy wyłącznie te składniki, które są niezbędne dla maluszka na danym etapie rozwoju. Warto również zaznaczyć, że produkcja koziego mleka następnego Capricare odbywa się w jednym miejscu, w ekologicznych warunkach zielonej Nowej Zelandii. Od hodowli kóz poprzez odpowiednie przygotowanie, aż po szczelnie zamkniętą puszkę, aby gotowe mogło pojawić się na Waszych półkach 😊

Nic nie może równać się z idealną dietą, jaką nasze dziecko otrzymuje w trakcie życia płodowego czy podczas wielu miesięcy karmienia piersią. Przy wyborze mleka następnego warto jednak mieć pewność, że podajemy naszemu maleństwu produkt jak najlepszej jakości, który jest bezpieczny i dokładnie przebadany podczas badań klinicznych.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt, a każdą zmianę sposobu karmienia należy skonsultować z lekarzem.

Więcej informacji o produktach marki Capricare TUTAJ

 

Współpraca z marką Capricare.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.