Zrezygnuj z torebek foliowych

plastik

Tu znajdziesz worki i torebki wielorazowe na zakupy do warzywniaka: SPRAWDŹ

Sprawdź też dlaczego nie powinniśmy kupować wody w plastikowych butelkach: TUTAJ

4 komentarze dla "Zrezygnuj z torebek foliowych"

  1. Akurat w statystyki duńskie nie wierzę. Jeżdżę do Danii z 10x w roku i w sklepach są takie same pakiety worków co w Polsce, nawet pieczywo pakują do worków paoierowo foliowych, które się praktycznie nie nadają do recyklingu. W dodatku worki mają większe i grubsze, więc biorąc kilka jabłek automatycznie bierzemy więcej plastiku.
    Co natomiast jest prawdą to recykling butelek i puszek, bo wszystkie są zwrotne.
    Kluczowe natomiast jest co się z tym później dzieje, powinno trafiać do recyklingu lub ew. Śmieci. Przykładowo poznańska spalarnia emituje mniej pyłów niż jeden tzw. Kopciuch.

  2. Zaczęliśmy bez opamiętania używać torebek foliowych. Czasem z przyzwyczajenia, bez namysłu sięgamy po reklamówki w sklepie aby zapakować w nie warzywa, owoce czy pieczywo. Liczba toreb foliowych użytych przez jedną osobę jest niewyobrażalna. Choć wyprodukowanie jednej trwa zaledwie chwilę, to już proces rozkładania zajmuje wiele lat. W Polsce wprowadzono opłatę recyklingową. Być może dzięki takim rozwiązaniom oraz nieustannym nagłaśnianiu sytuacji, zwiększy się świadomość Polaków i zachęci ich do bycia bardziej eko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.