Jak ułatwić sobie robienie zakupów spożywczych?

1. Produkty, które kupujesz najczęściej powtarzają się za każdym razem, poza tzw. zakupami na specjalne okazje. Ta powtarzalność jest ułatwieniem w robieniu zakupów. Gdy już raz zapoznałaś/eś się ze składem produktu, wybieraj zawsze ten sam – tylko co jakiś czas rzuć okiem czy skład się nie zmienił.

2. Wybieraj jak najmniej przetworzoną żywność, produkty podstawowe.

3. Jeśli nie rozumiesz substancji dodatkowych w składzie  – po prostu je poznaj, następnym razem będziesz już rozumiała/miał. Nawet w sklepie użyj wyszukiwarki i sprawdź szybko daną substancję lub w aplikacji CZYTAJ SKŁAD (google playapp store).

4. Przyjmij ogólną zasadę (jest bardzo uproszczona, ale to dobra baza), jak poniżej:

5. Zdecydowanie zrezygnuj z takich produktów:

margaryna, wysoko przetworzone słodycze, „kostki” przyprawowe, mieszanki przypraw z substancjami dodatkowymi, słodkie napoje, białe pieczywo, przetworzone płatki śniadaniowe (najlepsze będą „prasowane” ziarna), zawierających olej palmowy

6. Sprawdzaj PORÓWNANIA PRODUKTÓW na naszej stronie.

7. Zauważ, że (jak piszemy w 1. punkcie) produkty, które kupujemy są powtarzalne i tak naprawdę ich ilość wcale nie jest zbyt duża, więc zakupy powinny pójść szybko i sprawnie. Oto lista produktów wystarczających:

– śniadaniowe: płatki, pieczywo, mleko, masło, jogurty, jajka, sery, wędliny, ryby wędzone

-obiadowe: mięso/ryba/strączki, warzywa, kasze, makarony

-kolacyjne: powtarzalność powyższych

Wiemy, że chcesz wiedzieć więcej, dlatego zachęcamy do czytania ARTYKUŁÓW na naszej stronie.

Powodzenia i do zobaczenia na zakupach.

ZAINSTALUJ TERAZ

  

Aplikacja Czytaj Skład rozwiązuje Twoje problemy!

O jedzeniu każdy mówi co innego, wszyscy otrzymujemy wiele sprzecznych informacji. Im więcej widzimy i słyszymy, tym bardziej zagubieni się czujemy. Albo jemy wszystko, bez sprawdzania składu i nie myślimy o tym wiele, albo nie jesteśmy pewni  czy wybieramy dobre produkty i denerwujemy się, że zjadamy substancje niekorzystne dla naszego i naszej rodziny zdrowia. Taka niekomfortowa sytuacja nie musi już dłużej trwać!

Oddajemy Wam aplikację Czytaj Skład, która w prosty sposób pokazuje, z czego poszczególne grupy produktów spożywczych powinny być zrobione, a czego nie powinny zawierać, żeby zasłużyć na miano najlepszych na rynku. Weźmy dla przykładu ketchup. Dobry skład ketchupu to: pomidory (im więcej producent zużył ich na 100g produktu, tym lepiej), dodatki to cukier, ocet, sól, aromaty, przyprawy, dodatkowe warzywa na przykład cebula i czosnek. Taki produkt jest bardzo ok, natomiast dodatek konserwantów, syropu glukozowo-fruktozowego lub zagęstników takich jak skrobia czy mąka jest naszym zdaniem kontrowersyjny i polecamy wybierać ketchup bez tych dodatków.

 aplikacja na zakupy

Aplikacja Czytaj Skład edukuje!

Co bardzo ważne w trakcie korzystania z aplikacji nie tylko dowiecie się które produkty mają najlepszy skład i które substancje są nieszkodliwe, ale także nauczycie się tego! Będziecie w stanie odróżnić produkty dobre od słabych i przekazać tę wiedzę dalej, nauczyć swoje dzieci, partnerów, rodziców. Zyskacie niezależność myślenia w temacie żywności! To cenniejsze niż bierne skanowanie i zdawanie się na innych. Sprawdźcie jakie to proste!

aplikacja na zakupy

 

Zakupy

Wiemy że wiele osób podchodzi do sprawdzania składu na opakowaniach jak do jeża, nie chce poświęcać na to czasu i energii, dlatego, że uważa to za trudne. Działa tu podobna zasada jak w każdej nowej sytuacji – obawiamy się spraw, których nie rozumiemy. Obawę warto zamienić w ciekawość i dobre nawyki, to naprawdę możliwe! Pokażemy Wam, że z naszą aplikacją, czytanie składu żywności nie jest trudne.

Nie ingerujemy w to co wybieracie, chcemy mieć wpływ na to jak wybieracie. Nie mówimy nie jedz słodyczy wcale, mówimy pamiętaj, że to deser, zachowaj umiar i wybieraj najlepiej – pokażemy Ci jak! Nie mówimy nie jedź chipsów, choć dobrze byłoby ograniczyć je do minimum, zależy nam abyście wybrali takie, które w składzie mają tylko ziemniaki, paprykę i sól – są takie, mało tego są łatwo dostępne. Podchodząc z choć odrobiną świadomości do wyboru przy półce sklepowej, unikniecie spożycia wzmacniaczy smaku, konserwantów, oleju palmowego, roślinnych tłuszczy utwardzonych.

aplikacja na zakupy

Substancje dodatkowe

Wszystkie substancje dodatkowe mają określone dopuszczalne dzienne spożycie, w normalnym funkcjonowaniu nie jesteśmy w stanie tego kontrolować, dużo prostszym i zdrowszym rozwiązaniem jest nie spożywać ich wcale. Dowodem słuszności takiego podejścia niech będzie substancja E476 polirycynopoiloleinian poliglicerolu, emulgator stosowany przy produkcji czekolady, którego dopuszczalną dzienną dawkę dziecko ważące piętnaście kilo, przekracza już po zjedzeniu dwóch jej kostek. W sklepach znajdziecie wiele czekolad bez tego składnika, naprawdę warto spojrzeć na skład. Dużym plusem jest fakt, że po kilku wizytach w sklepie, będziecie już pamiętać, które produkty mają lepszy skład i zakupy zrobicie bardzo sprawnie.

aplikacja na zakupy

 

Nasz dobrostan

Jest też niewielka grupa produktów, które w trosce o dobrostan Wasz, Waszych dzieci i planety będziemy odradzać i wskazywać dobre zamienniki. Należą do nich słodkie, kolorowe napoje, margaryna (tłuszcze roślinne utwardzane), słodycze i inne produkty zawierające olej palmowy, przyprawy ze wzmacniaczami smaku. Uroczyście dajemy słowo, że bardzo łatwo wymienić je wszystkie na wartościowe produkty!

aplikacja na zakupy

 

Zainstaluj aplikację już teraz!

         

Aplikacja bez reklam, płatna.

Tylko 2,99 zł (zawiera VAT)

Uzyskane środki pozwolą nam sfinansować modyfikacje aplikacji, zgodne z Waszymi potrzebami.

 

Regulamin aplikacji TUTAJ