Vivio – z miłości do zdrowej żywności

Jak się to wszystko zaczęło?

Marka Vivio pojawiła się na rynku w 2014 roku w wyniku zamiłowania do naturalnych produktów oraz potrzeby promowania zdrowego stylu życia. Doświadczenie i wysoka jakość to cechy, które definiują markę Vivio. Od samego początku działamy zgodnie z naszym hasłem “Vivio – z miłości do zdrowej żywności”.

Zaczęło się niewinnie, od dwojga ludzi, pasji, determinacji oraz sprzedaży najlepszych przypraw z Polski i z całego świata. Jednak firma szybko zaczęła się rozwijać i z roku na rok stawać coraz większa. Regularnie przybywa produktów w ofercie oraz pracowników. Dziś zespół Vivio to 51 osób i asortyment w liczbie około 700 produktów.

Nie mamy nic do ukrycia

Vivio dba o to aby produkty tej marki były najwyższej jakości, pozyskiwane w sposób przyjazny środowisku oraz z szacunkiem do innych ludzi.

Firma stosuje zasadę “clean label”. Oznacza to jasną, jednoznaczną i przejrzystą deklarację składników. Stosowanie E-numerów, sztucznych barwników, wypełniaczy, substancji zbrylających, glazurujących, utwardzaczy czy sztucznych barwników jest wykluczone. Wiąże się to często z bardziej skomplikowanym i kosztowniejszym procesem produkcji, jednocześnie gwarantując konsumentowi produkt o najwyższej jakości i najwyższym bezpieczeństwie stosowania oraz “z miłości do zdrowej żywności”.

Stawiamy na produkty polskie i ekologiczne

Produkty polskie

W zgodzie z hasłem: “Dobre bo polskie”, Vivio stawia na produkty rodzime. Dzięki temu wspierani są polscy rolnicy, a pieniądze, które wydajemy zostają na polskim rynku. Dodatkowo, co jest równie ważne, zakup produktów od polskich producentów to ograniczenie transportu, a co za tym idzie zmniejszenie emisji CO2.

Produkty polskie, jak wszystkie produkty Vivio, pochodzą od sprawdzonych dostawców i są najwyższej jakości. Znajdują się tu, między innymi różnego rodzaju kasze i mąki, oleje, olejki i soki tłoczone na zimno, bakalie, przyprawy i produkty pszczelarskie.

Produkty ekologiczne

Produkty ekologiczne marki Vivio produkowane są pod nazwą Vibio. Jak można się domyślić jest to skrót od Vivio i BIO. Znaleźć tu można, między innymi kasze, mąki, soki, oleje, syropy i bakalie, a asortyment wciąż się powiększa.

Aby wprowadzić produkty BIO do swojej oferty, każda firma musi otrzymać certyfikat od jednostki certyfikującej, gwarantujący, że produkty rzeczywiście są ekologiczne. Zakład musi spełniać szereg warunków, a jednostka certyfikująca przyjeżdża na kontrole co najmniej raz w roku. Składowanie produktów ekologicznych również podlega specjalnym przepisom, których zakład musi przestrzegać.

Żywność pochodząca z ekologicznych upraw jest droższa od produktów, które można kupić np. w supermarkecie. Jest to spowodowane tym, że ekologiczne uprawy dostarczają mniej plonów, średnio o jedną trzecią mniej, i są bardziej czasochłonna. Rekompensatą jest jednak większa ilość wartości odżywczych, jakie zawiera BIO żywność.

Produkty naturalne

Wszystkie pozostałe produkty, są równie starannie selekcjonowane i zamawiane tylko u sprawdzonych dostawców. Gwarantują najwyższą jakość, są produkowane z troską o środowisko i szacunkiem do drugiego człowieka. Stawiając na polskie produkty i wspierając polską gospodarkę, Vivio jednocześnie pragnie wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich swoich klientów. Dlatego w ofercie znaleźć można również produkty importowane, których produkcja, z różnych powodów, nie jest możliwa w Polsce. Produkty takie jak, między innymi olej kokosowy, oliwa z oliwek, syrop z agawy czy tapioka sprowadzane są od znanych i sprawdzonych dostawców zagranicznych.

Bogaty asortyment produktów Vivio to, między innymi: produkty sypkie takie jak kasze i mąki, nasiona, płatki i ziarna, tłoczone na zimno oleje, oryginalne octy (np. ocet z płatków róży), bakalie, cukry i słodziki, produkty pszczelarskie, kawy i herbaty. Zaledwie kilkuskładnikowe dania gotowe, przekąski i naturalne soki są równie lubiane przez klientów Vivio. Na koniec to, od czego wszystko się zaczęło – przyprawy i zioła – wszystkie najwyższej jakości podkreślające smak każdego dania.

Nie tylko żywność

Vivio to nie tylko zdrowa żywność. Firma produkuje surowce kosmetyczne, kosmetyki i akcesoria. W ofercie Vivio znajdziemy również produkty zaliczane do grupy suplementów, do których należą witaminy i minerały. Czasem, nawet przy najbardziej przestrzeganej diecie, może dojść do niedoborów witamin oraz mikro- i makroelementów, dlatego Vivio wyszło swoim klientom naprzeciw i zaprojektowało swoją własną linię suplementów diety. Przy ich produkcji, jak i przy produkcji żywności, przestrzegane są wszystkie obowiązujące przepisy i normy.

Produkcja w zgodzie z naturą

Podczas procesu produkcji w magazynach Vivio, również dba się o to, aby wszystko odbywało się z troską o środowisko i nasze zdrowie. Używane są najnowsze, energooszczędne maszyny, a wiele produktów pakowanych jest ręcznie.

Vivio, pod hasłem “zero waste”, wprowadziło również opcję zakupu produktów w ekologicznych papierowych opakowaniach. Dotyczy się to głównie produktów sypkich i bakalii. W niedalekiej przyszłości firma planuje wprowadzenie opakowań recyklingowych dla wszystkich swoich produktów.

Świadomi tego jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia, a co za tym idzie naszego zdrowia, zespół Vivio bez przerwy szuka nowych, lepszych rozwiązań na każdym etapie – od momentu wyboru i zakupu produktu, poprzez jego transport, pakowanie oraz wysyłkę.

Więcej informacji TUTAJ