Po naszej publikacji zestawienia obiadków z rybą dla dzieci, które wywołało dyskusję na temat jakości ryb w tychże posiłkach, otrzymaliśmy wyjaśnienie od firmy HIPP Polska sp. z o.o. związane z rybami, które wykorzystywane są w obiadkach marki HIPP dla niemowląt i małych dzieci.

„Jak wspomniane jest na opakowaniu każdego produktu HiPP z rybką, ryby morskie oraz łososie, które wykorzystujemy pochodzą z połowów dalekomorskich. Połów ryb odbywa się zgodnie z wytycznymi niezależnej organizacji Marine Stewardship Council (MCS), co oznacza, że szanujemy zasoby środowiska morskiego i nie dopuszczamy do nadmiernej eksploatacji łowisk. HiPP umieszcza na etykietach własny znaczek, a nie logo MSC, ponieważ jakość używanych przez nas ryb przekracza standardową jakość ryb certyfikowanych przez MCS. Nasze ryby muszą spełniać surowe wymogi jakościowe pod względem braku zanieczyszczeń środowiskowych – tylko takie ryby mogą być wykorzystane w żywności dla niemowląt. W celu zapewnienia doskonałej jakości naszych ryb, jako pierwsze oceniane są przede wszystkim warunki środowiskowe, w których żyje ryba. Wybierane są szczególnie korzystne, nieobciążone łowiska dalekomorskie. Aby wyeliminować jakiekolwiek ryzyko zanieczyszczeń przeprowadzamy dodatkowo szeroko zakrojone kontrole jakości, podczas których ryby są badane na zawartość licznych substancji, w tym metali ciężkich. W ten sposób uzyskujemy pewność, że tylko najlepsze i bezpieczne składniki trafiają do naszych słoiczków. Żywność HiPP jest praktycznie wolna od metali ciężkich.

W naszym asortymencie oferujemy dwa dania po 7. i po 11. miesiącu z rybą morską, np. pochodzącą z rejonów Alaski – Alaska Pollock (mintaj). Natomiast produkty dla niemowląt po 5. miesiącu i produkty dla małych dzieci po 15. miesiącu oraz w wieku 1-3 r.ż. zawierają w swoim składzie łososia.”