karboksyterapia

Karboksyterapia – jest skuteczną, nieinwazyjną metodą, o wielokierunkowym działaniu, stosowaną w celu: ujędrniania i odmładzania skóry, redukcji sińców i worków pod oczami, odchudzaniu drugiego podbródka, ujędrnianiu skóry po okresie ciąży, spłycaniu blizn i rozstępów, przyspieszaniu krążenia i redukcji obrzęków, niszczeniu komórek tłuszczowych, redukcji cellulitu i odchudzaniu, redukcji wypadania włosów. Metoda znana w medycynie od ponad 80 lat, przebadana pod względem mechanizmów działania oraz efektów terapeutycznych .

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę (lub głębiej – do tkanki tłuszczowej) dwutlenku węgla, który jest czystym, medycznym gazem. Wywołuje stan zapalny w skórze, co prowadzi do wzmożenia produkcji kolagenu oraz przyspiesza przepływ krwi i tlenu, dzięki czemu skóra jest natleniona, rozświetlona, wykazuje większą sprężystość. Fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe, natomiast stare ulegają obkurczaniu do 3 miesięcy po zakończonej serii zabiegów.

Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla ulega przekształceniu, w efekcie zachodzących reakcji błony komórek tłuszczowych ulegają zniszczeniu. Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.