Artykuł powstał we współpracy z marką Dolina Dobra.

Zakupowe preferencje Polaków stale się zmieniają, ale niektóre produkty przed świętami wciąż utrzymują swoją popularność. Według ubiegłorocznego badania UCE Research i Grupy BLIX ponad połowa Polaków nie wyobrażała sobie świąt bez białej kiełbasy, a to tylko mała część mięsnych trendów wielkanocnych. Oto cztery proste triki, dzięki którym wybierzesz najlepsze produkty mięsne zarówno na Wielkanoc, jak i do codziennego menu.

Jeszcze dwa lata temu niemal 90% Polaków deklarowało udział w wielkanocnym błogosławieniu pokarmów [1]. Większość z koszyczków zawiera przeważnie powszechnie znany symbol dostatku, czyli wędliny, a najczęściej tradycyjną kiełbasę. Aby wybrać odpowiednie produkty, które nie tylko sprawdzą się przy wielkanocnych tradycjach, ale i idealnie wpasują się w menu na świąteczne spotkania musimy przede wszystkim skorzystać z najprostszego narzędzia, czyli zmysłu wzroku. Przekonaj się, jak w szybki sposób znaleźć na półce sklepowej najlepszy produkt, który zawita na Twoim świątecznym stole, a następnie na dłużej zagości w Twoim jadłospisie.

Zweryfikuj jakość

Nie tylko na wielkanocnym stole, ale i każdego dnia jakość naszych posiłków odgrywa ogromną rolę. Podczas przygotowywania się do uroczystych spotkań nikogo nie dziwi więc, że pierwsze, na co powinniśmy zwracać uwagę to właśnie jakość składników, które wybieramy. W przypadku wyrobów mięsnych kluczowe jest mięso, z którego przyrządzono nasze ulubione przysmaki. W czasie zakupów powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na produkty, które składają się z jak największej ilości mięsa, jak np. idealne na Wielkanoc Kiełbasa Śląska 100% polskiej szynki oraz Biała Parzona 100% mięsa od Doliny Dobra. Informację tę najczęściej możemy znaleźć z przodu opakowania.

Sprawdź pochodzenie produktu

Konsumenci coraz częściej poszukują produktów o naturalnym składzie stworzonych w 100% z dobrej jakości, polskiego mięsa. Na polskich półkach sklepowych możemy znaleźć mięso z takich krajów jak Dania, Szwecja, a nawet odległe Chiny, dlatego powinniśmy zachować czujność podczas zakupów i dokładnie weryfikować pochodzenie wybieranych przez nas przysmaków. Nie trzeba przecież znać się na mięsie, by wiedzieć, że najświeższe jest to, które jak najszybciej trafia od producenta na talerz konsumenta. Producent marki Dolina Dobra całą swoją produkcję utrzymuje w Polsce, a konkretnie na terenie dwóch województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Dzięki odpowiednim oznaczeniom na przodzie opakowania można z łatwością zidentyfikować pochodzenie produktów.

Po trzecie znajdź Dobry Skład

Po szybkim zapoznaniu się z przodem opakowania, czas na przejście do sedna sprawy, czyli składu produktu zawartego na etykiecie. Przeczytanie składu Kiełbasy Śląskiej 100% polskiej szynki od Doliny Dobra zajmuje zaledwie 4 sekundy [2]. Dla porównania na składy popularnych, konkurencyjnych kiełbas należy poświęcić nawet do 26 sekund, czyli ponad 6 razy dłużej niż w przypadku składu od Doliny Dobra [3]. Dodatkowe składniki, którymi wielu producentów konkurencyjnych marek zapełnia swoje składy to sztuczne konserwanty i wzmacniacze, takie jak azotyn sodu występujący również pod nazwą E250 czy difosforany (E450), które producenci często dodają do jedzenia niskiej jakości. Najpopularniejszym, chemicznym wzmacniaczem smaku jest jednak glutaminian sodu (E621), którego szczególnie powinni unikać alergicy. Długi skład produktu powinien nas zaalarmować. Z troski o siebie i swoich najbliższych nie chcemy przecież spożywać przesyconych chemią produktów. Dolina Dobra ma swoim asortymencie zarówno Kiełbasę Śląską 100% polskiej szynki i Białą Parzoną 100% polskiego mięsa, które są przygotowywane jedynie z czterech składników – mięsa, soli, naturalnych przypraw i aromatów. Konsumenci mogą mieć pewność, że nie są skazani na pełne sztucznych dodatków wyroby, a na rynku są dostępne produkty o naprawdę Dobrym Składzie.

Po czwarte spróbuj i przekonaj się sam

Na to, jak smakuje produkt składa się zwykle kilka kwestii, takich jak wysoka jakość, zapewniająca najlepszy smak mięsa oraz dobrze znane wszystkim naturalne przyprawy. Po sprawdzeniu podstawowych kryteriów, takich jak skład, pochodzenie i jakość, należy zaangażować swoje zmysły – smak i węch – aby dokonać ostatecznej oceny. To one powinny przekonać nas, czy dany produkt stanie się naszym ulubionym wyborem.

Dobry Skład na co dzień, a nie tylko od święta

Dolina Dobra, marka naturalnych wyrobów mięsnych najwyższej jakości, z Przechlewa nie tylko dostarcza konsumentom produkty o świetnym, pozbawionym sztucznych dodatków składzie, ale i działa na rzecz edukacji konsumentów. W ubiegłym roku marka wystartowała z pierwszą odsłoną kampanii „Dobry Skład”. Akcja „Dobry Skład” to efekt połączenia wieloletniego doświadczenia producenta w kwestii zrównoważonego rolnictwa „od pola do stołu” z poczuciem odpowiedzialności za dobro konsumentów. W tym roku rusza druga edycja kampanii, która ma na celu zwrócenie uwagi ludzi na to, co tak naprawdę wkładają do koszyków zakupowych – zarówno w przypadku wyrobów mięsnych, jak i pozostałych produktów spożywczych. Dolina Dobra pokazuje konsumentom, jak w łatwy sposób poruszać się po oznaczeniach na etykietach produktowych, by dokonywać najlepszych wyborów zakupowych.

 

[1] Ks. prof. Wiesław Przyczyna, Ilu Polaków deklaruje udział w zwyczaju święcenia pokarmów? Ponad 90 procent. To niebywałe! (wyborcza.pl) [odczyt: 15.03.2024]

[2]  Dane na podstawie: https://www.textconverter.io/pl/speech-time/, [odczyt: 18.03.2024]

[3]  Tamże, przy zachowaniu tych samych parametrów.

dolina dobra

Pyszny dodatek białka na co dzień i od święta – poznaj Parówki Proteina+ od Doliny Dobra

Brak widocznych efektów, nudny jadłospis, a przede wszystkim nieodparte poczucie, że nigdy nie będzie można zjeść ulubionych posiłków – to prawdopodobnie najczęstsze powody rezygnacji z noworocznej zmiany diety. W rzeczywistości noworoczna modyfikacja naszego sposobu żywienia, wcale nie musi być uciążliwa, a nowe nawyki mogą pozostać z nami przez resztę roku. Poznaj produkt, którego wszechstronność, dobry skład oraz wyjątkowe wartości pozwolą Ci cieszyć się zdrowszą dietą.

Ledwo minęły pełne przysmaków święta, a my już odliczamy czas do Wielkanocy. Noworoczne postanowienia o poprawieniu sylwetki stale trafiają na nieodpowiedni moment, lecz czy naprawdę potrzebujemy pretekstu, by zadbać o swój jadłospis? To wcale nie musi być tak trudne zadanie. Wystarczy dobrać odpowiednie produkty, które sprawią, że codzienna, zdrowa dieta stanie się przyjemnością.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na zdrowe zamienniki standardowych produktów spożywczych polska marka Dolina Dobra przygotowała wyjątkową propozycję Parówki Proteina+ o wysokiej zawartości białka i obniżonej zawartości tłuszczu, a także naturalnym składzie. Wysokobiałkowa pozycja z asortymentu lokalnego producenta nie zawiera chemicznych dodatków, takich jak fosforany, barwniki czy popularny w produktach konkurencyjnych marek glutaminian monosodowy, którego nadmierne spożycie może powodować zawroty głowy, przyspieszenie rytmu serca, uczucie niepokoju oraz nadmierną potliwość. Parówki Proteina+ dodatkowo nie zawierają żadnego cukru, co w połączeniu z wysokiej jakości białkiem stanowiącym 33% wartości energetycznej produktu stanowi idealną propozycję dla osób na diecie ketogenicznej.

W odpowiedzi na potrzeby Polaków przygotowaliśmy parówki o wysokiej zawartości białka, które cechuje nie tylko dobry skład, możliwość szybkiego podania, ale i wyjątkowy smak. Wysokobiałkowe parówki Proteina+ od Doliny Dobra składają się jedynie z polskiego mięsa wieprzowego z szynki z własnych gospodarstw, soli, naturalnych przypraw, ekstraktów i aromatów owocowo-warzywnych oraz suszu z aceroli. Stworzyliśmy pierwsze na rynku proteinowe parówki, które dodatkowo są w zupełności pozbawione cukru, nie tracąc przy tym na smaku, a także mają obniżoną zawartość tłuszczu. Dzięki temu Parówki Proteina+ mogą być spożywane nawet przez osoby, które muszą kontrolować poziom glukozy. – tłumaczy Zbigniew Wysocki, dyrektor marketingu firmy Goodvalley, producenta marki Dolina Dobra.

Nawet Twój ulubiony produkt spożywany codziennie przez dłuższy czas potrafi się znudzić. Nie zapominaj, aby podczas dbania o sylwetkę wprowadzać do diety różnorodne posiłki. Włączając mięso do niektórych dań należy przede wszystkim pamiętać o jego jakości i pochodzeniu. Decydując się na zdrowe śniadanie z dodatkiem mięsa do kanapek z żytnim pieczywem i świeżymi warzywami, doskonale sprawdzi się wyprodukowana ze 105 g polskiego mięsa na 100 g produktu Szynka wędzona od Doliny Dobra. Wśród obiadowych propozycji mięsnych warto zdecydować się na np. Mięso mielone z szynki od Doliny Dobra, które idealnie sprawdzi się do wykonania soczystych pulpecików. Na leniwą kolację warto sięgnąć po lekką sałatkę, opcjonalnie z dodatkiem pieczonej polędwiczki od Doliny Dobra. Należy pamiętać, że zrównoważona dieta to klucz do zdrowego odżywiania, a nasze posiłki nie powinny składać się jedynie z mięsnych dań.

Naturalny wybór z Doliny Dobra 

Każdy produkt Doliny Dobra to gwarancja wysokiej jakości polskiego mięsa wieprzowego oraz naturalnych przypraw i ekstraktów warzywno-owocowych. Żaden z wyrobów producenta nie zawiera sztucznych wzmacniaczy smaku i konserwantów. Marka prowadzi swoją produkcję w modelu „od pola do stołu”, opartym na własnych polach uprawnych, paszach i zakładach przetwórczych, dzięki czemu ma pewność, że każdy ze składników jest w pełni naturalny oraz najwyższej jakości.  

Współpraca reklamowa z Doliną Dobra.

Dolina Dobra

Dostępność dobrych składów rośnie – Parówki Dobre dołączyły czasowo do oferty Biedronki

Jeden z najpopularniejszych produktów Doliny Dobra, marki specjalizującej się w wyrobach mięsnych bez sztucznych konserwantów i wzmacniaczy smaku dołączył do stałej oferty sieci Biedronka. Parówki Dobre to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wyrobów producenta, który łączy naturalny skład z przystępną ceną.

Aż 9 na 10 Polaków deklaruje spożycie tego produktu. Znaczącą grupę konsumentów tego wyrobu stanowią dzieci. Wiąże się z tym duża odpowiedzialność producentów, żeby dostarczyć produkt w najlepszej jakości, a w przypadku wielu producentów nadal ta kwestia schodzi na dalszy plan. Obecność sztucznych dodatków, konserwantów, wzmacniaczy smaku, MOM-u czy emulgatorów wykreowały szkodliwy wizerunek tej kategorii. To krzywdzące przekonanie niestety funkcjonuje do dziś. Wielu konsumentów wciąż uważa, że parówki dostępne na rynku nie są produktem wartościowym. Dolina Dobra wyszła naprzeciw potrzebom konsumentów i stworzyła produkt, który udowodnił, że jakość może iść w parze ze smakiem i przystępną ceną.

Parówki Dobre od Doliny Dobra po raz kolejny zagościły na sklepowych półkach Biedronki. Tym razem jeden z topowych wyrobów producenta z Przechlewa dołączył do stałej oferty popularnej sieci.

– Parówki Dobre powstały z potrzeby stworzenia produktu, który charakteryzuje przystępna cena, wysoka jakość i pyszny smak. Przeprowadziliśmy badania produktu typu „blind test”, według których, konsumenci zdecydowanie wybierali nasz produkt i podkreślali właśnie smak, jako jego wyróżnik. W tych aspektach nigdy nie idziemy na kompromisy. Teraz jeden z naszych najpopularniejszych produktów wszedł do szerokiej sprzedaży sieci Biedronka, dzięki czemu dostępność wysokiej jakości wyrobów na każdą kieszeń będzie jeszcze większa. – tłumaczy Zbigniew Wysocki, dyrektor marketingu firmy Goodvalley, producenta marki Dolina Dobra.
Parówki Dobre to produkt, który zdecydowanie wyróżnia się na rynku tej kategorii. W przeciwieństwie do konkurencji, Parówki Dobre mają nie tylko dobry smak, ale również etykietę – nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów ani wzmacniaczy smaku. Niezaprzeczalna jakość połączona z wyjątkową recepturą zdobywa uznanie coraz większej ilości Polaków, którzy nie muszą już stawać przed wyborem, czy produkt ma być wyprodukowany z naturalnych składników czy zachwycać smakiem.
Wszystkie wyroby Doliny Dobra są produkowane z najwyższej jakości mięsa, a ich smak zachwyca nawet najbardziej wymagających konsumentów. Co ważne, sposób ich produkcji odbywa się z poszanowaniem wszelkich zasad dobrostanu zwierząt i jest przyjazny dla środowiska. Marka z Przechlewa prowadzi swoją produkcję w modelu „od pola do stołu”, opartym na własnych polach uprawnych, paszach i zakładach przetwórczych, dzięki czemu ma pewność, że każdy ze składników jest w pełni naturalny oraz najwyższej jakości.

Współpraca z marką Dolina Dobra.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Z DOLINĄ DOBRA

Trzy odsłony jesiennych śniadań – tak dobrych, że aż chce się wstawać

Jesienna aura nie sprzyja porannym pobudkom? Nic bardziej mylnego. Sezonowa zmiana diety to idealny moment na włączenie do naszego jadłospisu pysznych, obfitych śniadań. Sprawdź, jakie propozycje sprawią, że będziesz budzić się z uśmiechem…

Po kilku miesiącach lekkich śniadań i wieczornych uczt przy grillu czas na sezonową zmianę planu żywienia. W chłodniejsze dni, bez wyrzutów sumienia, możemy sobie pozwolić na większe posiłki o poranku, które zapewnią nam energię do działania na cały dzień. Podstawą jesiennej diety są pełnowartościowe posiłki bogate w witaminy i minerały oraz najwyższej jakości białko.

Poznaj nasze propozycje jesiennych śniadań i sprawdź, który typ jest Ci najbliższy.

  1. Ostry zawodnik – chłodny poranek daje Ci się we znaki? Najlepszym rozwiązaniem będzie rozgrzewające śniadanie! Jedzenie pikantnych potraw sprawdzi się idealnie na jesienną słotę – nie tylko sprawia, że jest nam cieplej, ale dzięki ostrzejszym smakom w mózgu dochodzi do wydzielania hormonów szczęścia, jak serotonina. Aby rozpocząć dzień pełen werwy postaw na Śniadaniowe Kiełbaski Pikantne lub Serowe z jalapeno od Doliny Dobra. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do pieczonej, faszerowanej papryki lub w towarzystwie jajecznicy. 

  1. Entuzjasta klasyki – cenisz sobie ponad wszystko tradycyjne smaki? Tej jesieni nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń. Ulubiony tost, kubek gorącego napoju i klasyczne Śląskie lub Białe Kiełbaski Śniadaniowe od Doliny Dobra to gwarancja pysznego, pożywnego śniadania z najwyższej jakości mięsa. 

  1. Smakowity kąsekwstajesz rano i czujesz, że to będzie długi dzień? Nie ma to jak pozytywne nastrojenie się już w porze śniadania. Tzw. comfort food to rodzaj jedzenia, który wywołuje dobre samopoczucie i przywodzi na myśl miłe wspomnienia. W okresie jesieni szczególnie dobrze sprawdzą się w tym celu takie produkty, jak aromatyczne kiełbaski, jajka przyrządzane w ulubiony sposób i sezonowe warzywa. Czy możesz wyobrazić sobie lepsze rozpoczęcie dnia niż chrupiące grzanki i zrumienione Kiełbaski Śniadaniowe z serem cheddar od Doliny Dobra w towarzystwie ulubionych dodatków na Twoim talerzu?

Dodatki? Naturalne!

W sezonie jesiennym warto pamiętać także o dodawaniu do posiłków warzyw i owoców, które dostarczają nam wielu witamin oraz minerałów. Te są natomiast kluczowe w dbaniu o nasz organizm, a co za tym idzie – w utrzymaniu poprawnej odporności. Bez względu na porę roku zawsze warto sięgać po sezonowe warzywa. W jesiennym menu specjalne miejsce zajmuje dynia, która jest bogata w liczne minerały oraz witaminy C, A i E. Idealnie sprawdzi się na późne śniadanie lub lunch w formie rozgrzewającego kremu dyniowego z dodatkiem przypieczonych Pikantnych Kiełbasek Śniadaniowych od Doliny Dobra. Kolejnym warzywem, którego nie może zabraknąć na jesiennym stole jest pyszny, choć niskokaloryczny bakłażan, który po pokrojeniu w plastry możemy wykorzystać do zapieczenia z Kiełbaskami Śniadaniowymi z serem cheddar od Doliny Dobra oraz ulubionymi ziołami. Aromatyczne roladki pokochają zarówno młodsi, jak i starsi członkowie rodziny. Na jesiennych talerzach zwolenników tradycyjnych smaków, którzy dbają o swoją odporność nie może też zabraknąć buraczków. Genialnym rozwiązaniem, aby dołączyć to wartościowe warzywo do naszej porannej rutyny jest przygotowanie pasty z pieczonych buraków. Doskonale sprawdzi się w towarzystwie pełnoziarnistego chleba oraz Białych Kiełbasek Śniadaniowych od Doliny Dobra.

Dobry wybór z Doliną Dobra

Dolina Dobra to marka, która powstała z potrzeby podkreślenia tego, co jest dla konsumentów ważne: pochodzenia z Przechlewa na Pomorzu oraz jakości i smaku produktów. Każdy produkt z portfolio marki to gwarancja wysokiej jakości polskiego mięsa wieprzowego oraz naturalnych przypraw i ekstraktów warzywno-owocowych. Żaden z wyrobów producenta nie zawiera sztucznych wzmacniaczy smaku i konserwantów. Marka z Przechlewa prowadzi swoją produkcję w modelu „od pola do stołu”, opartym na własnych polach uprawnych, paszach i zakładach przetwórczych, dzięki czemu ma pewność, że każdy ze składników jest w pełni naturalny oraz najwyższej jakości.

Dolina Dobra

 

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Z DOLINĄ DOBRA

Grill? Naturalnie z Doliną Dobra

Wrzesień to dla wielu ostatni dzwonek, aby zorganizować wspólne spotkanie przy grillu. Badania wskazują, że w sezonie prawie połowa Polaków grilluje przynajmniej raz w tygodniu1. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu połączone z sezonową ucztą stało się już niemal narodową tradycją, która oficjalnie trwa od weekendu majowego do ostatnich ciepłych dni. Wielu Polaków traktuje grilla jako odstępstwo od zbilansowanej diety, ale czy potrawy z grilla mogą być zdrowe i towarzyszyć nam dłużej, niż tylko w sezonie letnim?

Przez wiele lat producenci korzystali z nieświadomości klientów, proponując im wyroby mięsne niskiej jakości. Wszystko to ze względu na oszczędność kosztem zdrowia. Rosnąca świadomość konsumencka postawiła przed Polakami pytanie: „Czy naprawdę warto wybierać wątpliwej jakości wyroby i serwować je swoim bliskim?”. Dolina Dobra, polski producent wyrobów mięsnych z Przechlewa pokazuje, że w kwestii jakości nie można chodzić na kompromisy. Każdy kawałek mięsa powinien być starannie wyselekcjonowany i doprawiony jedynie naturalnymi ziołami oraz przyprawami bez względu na rodzaj obróbki.

Królowa polskiego grilla

Niezależnie czy spotkanie ma formę grilla, pikniku czy biwaku, podczas biesiadowania pod chmurką największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszy się tradycyjna kiełbasa. Na rynku są dostępne tysiące rodzajów tego wyrobu, dlatego aby wybrać najlepszy należy pochylić się nad ich składami. Zdecydowanym faworytem na półce wyrobów jest Kiełbasa Śląska 100% Doliny Dobra. Na tle konkurencyjnych produktów na grilla wyróżnia ją przede wszystkim zawartość naturalnych składników i brak chemicznych konserwantów. Skład Kiełbasy Śląskiej 100% to ewenement na skalę rynku – znajdują się w nim tylko cztery składniki: mięso, sól, naturalne aromaty i przyprawy. Kiełbasa Doliny Dobra wytwarzana jest z najwyższej jakości 100% polskiego mięsa z szynki wieprzowej z lokalnej hodowli na Pomorzu. Cały swój wyjątkowy smak produkt zawdzięcza tylko naturalnym przyprawom oraz aromatom, a w jej składzie nie ma żadnych sztucznych wzmacniaczy i konserwantów. Dzięki temu idealnie sprawdzi się zarówno na grilla w terenie, a także do przygotowania w domowym zaciszu, jak i podjadania na zimno. Produkty o dobrym składzie, przygotowane z wysokiej jakości mięsa idealnie nadają się także do grillowania w domu, w urządzeniach elektrycznych lub na patelniach, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, gdy pogoda nie sprzyja. Dzięki grillowaniu produktów o dobrym składzie, ograniczymy także uciążliwe zapachy przypalonej żywności w naszych domach, które często pojawiają się przy przyrządzaniu naszpikowanych płynami, wątpliwej jakości wyrobów konkurencyjnych marek.

Dobry skład w różnych wariantach

Mimo przywiązania do tradycyjnej kiełbasy, rodacy lubią także urozmaicać grillowe menu i chętnie decydują się na smakowe warianty klasycznej kiełbaski. W portfolio Doliny Dobra dużym zainteresowaniem cieszą się Pikantne kiełbaski śniadaniowe 100% mięsa w skład których wchodzi tylko najwyższej jakości, polskie mięso, naturalne przyprawy i dodatki jak susz z owoców aceroli. Wyrazisty produkt z dodatkiem chili z pewnością zaskoczy niejedno podniebienie. Ten format kiełbasek jest również dostępny jako tradycyjne Śląskie kiełbaski śniadaniowe 100% mięsa oraz Białe kiełbaski śniadaniowe 100% mięsa, dlatego każdy wybierze spośród nich swój ulubiony wariant. Kolejnym produktem, którego nie może zabraknąć podczas sezonu grillowego jest karkówka. W portfolio marki znajdziemy najwyższej jakości Karkówkę wieprzową, precyzyjnie ciętą sprzedawaną bez kości, co zdecydowanie ułatwia jej przygotowanie.

Jak widać grill wcale nie musi więc kojarzyć się z niskiej jakości wyrobami. Na rynku są dostępne produkty, które oprócz rozsądnej ceny charakteryzuje dobry skład bez sztucznych konserwantów i wzmacniaczy smaku. Wybierając produkty stworzone z naturalnych składników, możemy cieszyć się pysznym grillem w naszym domu przez cały rok. Najszybszym, najbardziej skutecznym sposobem na taką weryfikację i wybór idealnego produktu zawsze jest sprawdzanie składów produktowych.

Więcej informacji o składach znajdziesz na: www.dobrysklad.pl

1 Raport „Jak Grillują Polacy?”

 

Współpraca z marką Dolina Dobra

Dolina Dobra

 

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Z DOLINĄ DOBRA

Przepraszamy, że mamy idealny przepis na święta, czyli co warto włożyć do koszyka wielkanocnego?

Święta nie muszą już kojarzyć się z nerwowymi zakupami na ostatnią chwilę i masą niepotrzebnych produktów w koszyku! Poznajcie wskazówki, które pozwolą Wam rozsądnie wybrać składniki do wielkanocnego menu. Dzięki nim nie ulegniecie świątecznej gorączce zakupowej, a na Waszym stole zagoszczą tylko naturalne produkty z polskich upraw o dobrej, sprawdzonej etykiecie.

Wielki Post zbliża się ku końcowi, a przed nami jedno z większych wyzwań w ciągu roku, czyli zakupy świąteczne. Jedni z nas tworzą listy zakupowe, inni zaś dają się ponieść świątecznej gorączce i wrzucają do swojego koszyka losowe produkty z wielkanocnymi etykietami. Wśród natłoku zadań, jakie czekają na nas przed Wielkanocą, wielu z nas zapomina o najważniejszym – zdrowym, naturalnym składzie produktów, które zaserwujemy swoim najbliższym w tym wyjątkowym okresie.

Wielkanocny niezbędnik

W zależności od regionu świąteczne potrawy różnią się między sobą, choć asortyment podstawowych produktów spożywczych, niezbędnych do przygotowania wielkanocnej uczty jest wszędzie taki sam. W naszych koszykach niezmiennie goszczą jaja, pieczywo, sól, chrzan oraz wyroby mięsne. O ile w przypadku wypieków oraz jaj wybór zdrowych produktów jest stosunkowo prosty, to wśród typowych, wielkanocnych wyrobów mięsnych należy zachować szczególną uwagę, aby wybrać świeży produkt z polskiej hodowli, bez sztucznych konserwantów i wzmacniaczy smaku.

W Dolinie Dobra wiemy, jak wiele znaczy czysty, prosty skład. Wszystkie nasze produkty wytwarzamy sami, z polskiego mięsa, zgodnie z filozofią „od pola do stołu”. Serwujemy naszym klientom to, co sami podajemy swoim najbliższym. Do naszych produktów nie dodajemy sztucznych barwników, konserwantów ani wzmacniaczy smaku. Wyjątkowy smak wyrobów Doliny Dobra zawdzięczamy odpowiednim proporcjom naturalnych, aromatycznych składników. W odpowiedzi na brak wysokiej jakości wielkanocnych wyrobów mięsnych na rynku, wprowadziliśmy do asortymentu Kiełbaski 100% mięsa Doliny Dobra, które z czystym sumieniem możemy podawać nawet dzieciom. Najwyższej jakości, polskie mięso wieprzowe oraz naturalne przyprawy i aromaty warzywno-owocowe są gwarancją smacznego posiłku i dobrego samopoczucia. – tłumaczy Artur Węgłowski, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Sprzedaży Goodvalley, producenta marki Dolina Dobra.

Lepiej mniej, a zdrowiej

Podczas wyboru mięsa, zarówno do menu świątecznego, jak i przy codziennych zakupach należy zwrócić szczególną uwagę na składy produktów. Warto sprawdzić, czy na etykietach wyrobów mięsnych widnieją takie składniki, jak azotyn sodu (E250), glutaminian sodu (MSG lub E621) czy alergenny barwnik zwany koszenilą (E120). Nadmierne spożycie mięsa z chemicznymi dodatkami może pogorszyć nasze samopoczucie i wpłynąć na nasze zdrowie. Zarówno w okresie wielkanocnym, jak i na co dzień warto decydować się na produkty niskoprzetworzone, oparte na naturalnych składnikach i recepturach – najlepiej w 100% z polskiego mięsa, jak np. produkty Doliny Dobra. Wśród szerokiej oferty wielkanocnej producenta znajdują się takie produkty, jak Kiełbaski 100% mięsa Doliny Dobra. Polskie mięso najwyżej jakości wykorzystywane do produkcji wyrobów oraz regularne testy konsumenckie sprawiają, że produkty Doliny Dobra wyróżniają się na rynku nie tylko ze względu na naturalny skład, ale i walory smakowe. Każdy z etapów produkcji odbywa się w Polsce, dzięki czemu produkty są świeże i nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów.

Poznaj produkty z Doliny Dobra o wyjątkowej jakości TUTAJ

Współpraca z marką Dolina Dobra.

Dolina Dobra

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Z DOLINĄ DOBRA

Poznaj produkty z Doliny Dobra o wyjątkowej jakości TUTAJ

O wyjątkowych pozostałych parówkach od Doliny Dobra TUTAJ

Nowy produkt marki Dolina Dobra przeznaczony dla dzieci składa się jedynie z lokalnych składników o najwyższej jakości. Starannie wyselekcjonowane mięso, mieszanka prawdziwych przypraw, ekstraktów i aromatów warzywno-owocowych oraz szczypta soli to składniki, które tworzą wyjątkową propozycję śniadaniową dla najmłodszych. Do wyprodukowania 100 g produktu wykorzystuje się 100 g polskiego mięsa wieprzowego. Parówki Dobrusie w przeciwieństwie do konkurencyjnych wyrobów są pozbawione sztucznych konserwantów, dlatego tracą swoją przydatność w naturalnym tempie. Parówki z Przechlewa zachowują świeżość przez 21 dni od daty produkcji, natomiast inna popularna marka poprzez dodanie konserwantów, wydłuża okres przydatności swojego produktu aż do 50 dni.

Dla każdego coś zdrowego

Od momentu wejścia na rynek produkty Doliny Dobra cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Marka Dolina Dobra pokazała Polakom, że wysoka jakość i czysty skład nie muszą wiązać się z wygórowanymi cenami. Parówki Dobre to świetny przykład, jak można połączyć dobry skład bez konserwantów czy wzmacniaczy smaku z atrakcyjną ceną. Sukces konsumencki i zdobyte zaufanie klientów zmotywowały producenta z Przechlewa do poszerzenia portfolio o kolejne, zdrowe alternatywy dla popularnych produktów spożywczych. Wśród najnowszych pozycji na koncie producenta pojawiły się pierwsze Dziś Roślinne parówki warzywne z buraczkiem, które idealnie sprawdzą się zarówno dla wegetarian, jak i poszukujących nowych smaków zwolenników tradycyjnej diety. Dla osób aktywnych firma przygotowała wysokobiałkowe parówki Proteina+ o obniżonej zawartości tłuszczu. Parówki Dobrusie są już dostępne w supermarketach Stokrotka.

Współpraca z marką Dolina Dobra.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Z DOLINĄ DOBRA

Parówka parówce nierówna, czyli jak wybrać te Dobre spośród wielu innych.

Parówki to produkt chętnie wybierany przez konsumentów. Nic dziwnego, ponieważ jest smaczny i szybki w przygotowaniu, dodatkowo o łagodnej konsystencji, co szczególnie podoba się dzieciom. Jednocześnie cały czas w społeczeństwie funkcjonuje negatywny obraz tej kategorii. Opinia, że nie ma w parówkach nic wartościowego jest dosyć powszechna. Niesłusznie. Bo mimo wielu złych propozycji, można znaleźć na rynku, takie parówki, które możemy jeść bez wyrzutów sumienia.

Etykieta kluczem do sukcesu

Najprostszą metodą, która pozwala nam na znalezienie dobrych produktów jest czytanie etykiet. Niestety często sięgamy po produkty do których jesteśmy po prostu przyzwyczajeni. Warto jednak pokusić się o mały research i porównać składy najpopularniejszych marek. Może się okazać, że te parówki, które do tej pory kojarzyliśmy, jako najlepsze zawierają niestety: E 621, czyli wzmacniacz smaku tj. glutaminian sodu, fosforany lub co gorsza nawet MOM. Dlatego marka Dolina Dobra postanowiła zburzyć dotychczasowy status quo na rynku parówek i wprowadzić produkt, którego istnienie wydawało się do tej pory niemożliwe: Parówki Dobre, czyli jasny, prosty, uczciwy skład oraz naturalny i dobry smak połączony z przystępną ceną.

Wybieraj świadomie

Dolina Dobra, poprzez ofertę Parówek Dobrych zmienia postrzeganie tej kategorii asortymentowej na rynku. Produkt, oprócz wysokiej jakości mięsa wieprzowego zawiera tylko naturalne dodatki oraz przyprawy. Dolina Dobra może pochwalić się również polską hodowlą, dzięki czemu kupując produkty z portfolio marki mamy pewność, że wybraliśmy w 100% polskie mięso. Nie ma więc mowy o żadnym imporcie składników z zagranicy, jak to się dzieje w przypadku wielu firm konkurencyjnych. Firma od wielu lat prowadzi produkcję w unikatowym modelu od pola do stołu. To oznacza, że ma swoje własne pola, na których uprawia zboża, z których następnie produkuje paszę dla zwierząt. Dolina Dobra posiada także własne hodowle i zakłady przetwórcze. Dzięki temu realizuje model gospodarki obiegu zamkniętego i ma kontrolę nad całym łańcuchem powstawania produktu.

„Jako firma postawiliśmy sobie dosyć ambitny cel – stworzyć parówki, które zmienią rynek i udowodnią, że nie musimy walczyć z wyrzutami sumienia. Po wielu próbach smakowych wypracowaliśmy produkt, który cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Droga do jego osiągnięcia nie była jednak łatwa. Trudno było usatysfakcjonować gusta konsumentów od lat przyzwyczajonych przez liderów rynkowych do parówek z glutaminianem sodu, który sztucznie podkręca smak. Dopiero po dodaniu do naszych parówek naturalnych przypraw i po zapoznaniu się przez respondentów ze składem – zdeklasowaliśmy konkurencję w badaniach smakowych typu „blind test” podkreśla Artur Węgłowski, Dyrektor Handlowy Goodvalley, Producenta marki Dolina Dobra.

Glutaminian sodu to popularny wzmacniacz smaku, obecny w wielu produktach, w tym w parówkach wielu liderów rynkowych tej kategorii. Wzmacnia odczucia smakowe, jednocześnie przykrywając często szkodliwy skład produktów. Parówki Dobre nie zawierają żadnych wzmacniaczy smaku czy konserwantów, a za swój skład i smak zostały wielokrotnie nagrodzone.

Parówki Dobre zdobyły odznaczenia takie jak Złoty Laur Konsumenta 2023, Konsumencki Lider Jakości 2022, Godło Dobra Marka 2022 oraz wyróżnienie w konkursie Złotych Innowacji. Produkty Doliny Dobra od momentu wejścia na rynek cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów, również dlatego, że udowadniają, że zdrowszy produkt nie musi oznaczać wyższej ceny czy gorszego smaku.

Parówki Dobre Dolina Dobra, skład: mięso wieprzowe 72%, woda, sól, skrobia ziemniaczana, błonnik bambusowy, aromaty, glukoza, przyprawy, susz z owoców aceroli.

Parówki 100% polskiej szynki Dolina Dobra, skład: mięso wieprzowe z szynki (do wyprodukowania 100 g produktu zużyto 100 g mięsa wieprzowego), sól, glukoza, przyprawy, ekstrakty owoców, warzyw i przypraw, aromaty.

Więcej informacji o produktach TUTAJ

Współpraca z marką Dolina Dobra.