Dayup pearls

DayUp Pearls to pierwszy na rynku deser na bazie śmietanki kokosowej, musów owocowych oraz pereł tapioki.  Bez dodatku cukru, naturalnie bezglutenowy deser bez laktozy i wyrzutów sumienia. Dostępny w trzech wariantach smakowych: mango – banan, malina – jagoda, morela- kakao. Deser bez ściemy, 100 % naturalny, bez ulepszaczy w wygodnym opakowaniu typu pouch. W sam raz do plecaka czy torebki!

Rynek żywności w coraz większym stopniu kształtowany jest przez popyt na zdrowe składniki i „czyste” etykiety. Świadomość Polaków na temat zdrowego odżywiania jest coraz większa. Niemal 2/3 z nas podczas codziennych zakupów stara się sięgać po tzw. zdrową żywność, 23% deklaruje, że nie jada fast foodów. Takie preferencje Polaków idą w parze z dynamicznym rozwojem krajowego rynku zdrowej żywności.

Clean label – nowy trend na rynku?

Pojęcie „clean label”, czyli tzw. czysta etykieta, to termin używany w przemyśle spożywczym, podkreślający że produkt jest naturalny i nie zawiera sztucznych dodatków. Termin ten powstał przede wszystkim w trosce o zdrowie konsumentów, a jego celem jest uproszczenie dokonania wyboru żywności o wysokiej wartości odżywczej i zdrowotnej. Clean Label to nie tylko idea czystej etykiety, ale również racjonalnej ilości soli i cukru w codziennej diecie. Wybierając produkty o kontrolowanej zawartości cukru najlepiej na etykietach poszukiwać certyfikatów i odznaczeń powszechnie uznawanych za wiarygodne. DayUp to marka, która w swojej działalności koncertuje się na dostarczeniu konsumentom wysokiej jakości żywności o prostym, przejrzystym składzie.

„Ideą marki DayUp jest walka o lepszą żywność dla każdego. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów postanowiliśmy stworzyć całkiem nową linię produktów – w wygodnym opakowaniu, smaczną alternatywę często przesłodzonych deserów mlecznych lub jogurtów, a przy tym w pełni naturalną, taką „bez ściemy”. Koncentrujemy się przede wszystkim na zmianie mentalności i nawyków żywieniowych Polaków, co można osiągnąć jedynie poprzez edukację w zakresie czytania etykiet ze zrozumieniem” komentuje Piotr Izdebski – prezes zarządu Arteta – producenta marki DayUp.

Na czym polega ideologia #bezściemy?

Nasze produkty są #bezściemy – to znaczy, że to o czym czytamy w składzie jest dokładnie tym co tam napisano, niczym więcej, ani niczym mniej. Posługując się metaforą , u nas trawa jest zielona, a nie pomalowana na zielono. Produkty DayUp na rynku wyróżniają się przede wszystkim prostym składem bez żadnych ulepszaczy oraz tym, że na żadnym etapie produkcji nie dodano do nich cukru, ani substancji słodzących! W ofercie marki można znaleźć m.in. zdrowe przekąski na bazie musów owocowych, jogurtu i ziaren zbóż, a także bezglutenowe desery stworzone z połączenia śmietanki kokosowej, tapioki i owoców.

Więcej o produktach TUTAJ