mleko modyfikowane

O właściwym odżywianiu mówi się w sieci bardzo dużo. O ile kobieta karmi piersią, wystarczy podeprzeć się wiedzą wykwalifikowanych dietetyków i zastosować do ich porad. Sprawa się nieco komplikuje jeśli z różnych przyczyn karmienie naturalne nie jest możliwe. Oferta mlek modyfikowanych jest bardzo bogata. Przy wyborze mieszanki możliwie najbliższej mleku mamy należy kierować się wieloma czynnikami. Jedynie mamy z wykształceniem kierunkowym są w stanie samodzielnie dokonać racjonalnej oceny – choćby pod względem składu. W większości przypadków nie obędzie się więc bez pomocy eksperta.

Poszukując merytorycznych informacji na temat wyboru mleka modyfikowanego trafiliśmy na wywiad, który może być doskonałą wskazówką dla młodych mam. Aktorka i youtuberka Agnieszka Kaczorowska na swoim kanale „Jestem mamą” poruszyła tematykę mlek modyfikowanych.

Jak prawidłowo ocenić skład mleka? Czego unikać? Czym różnią się dostępne na rynku mieszanki? Dlaczego tak ważny jest stopień jego przetworzenia? Która mieszanka ma skład najbliższy mleku mamy? Na wszystkie te pytania odpowiada specjalista w dziedzinie żywienia dzieci i niemowląt dr n. med. Anna Bartnicka – doświadczony naukowiec, a przede wszystkim mama. Polecamy Wam koniecznie ten wywiad jeśli interesuje Was tematyka świadomego karmienia swoich dzieci.