Przyprawy typu kostka rosołowa, bulion, jarzynka

Kryterium: brak wzmacniaczy smaku (w tym ekstraktu drożdżowego), barwników, maltodekstryny, oleju i tłuszczu palmowego, syropu glukozowego.

 

kostki rosołowe

 

kostki rosołowe 2

 

kostki rosołowe 3

 

kostka rosołowa 4

Sprawdź ceny na alleceny-pr4

Kucharek TUTAJ, Podlaska TUTAJ, Sys TUTAJ, Cykoria TUTAJ, Dary Natury TUTAJ

22 komentarze dla "Przyprawy typu kostka rosołowa, bulion, jarzynka"

  1. Jest jeszcze z Lidla przyprawa do rosołu mikado w takich torebkach-piramidach jak herbata. Nie ma w tym chemii wcale.

  2. A co jest nie tak z Vegeta Natur? Trzeci raz czytam składniki i nie widzę w składzie „dziwnych” rzeczy?

  3. „Drożdżowy ekstrakt, w skrócie, otrzymuje się dodając sól do drożdży. Według Kodeksu Chemii Żywności (The Food Chemical Codex) to produkt składający się z rozpuszczalnych w wodzie składników komórek drożdżowych, przede wszystkim aminokwasów, peptydów, węglowodanów i soli. Ekstrakty drożdżowe zostały sklasyfikowane jako naturalne preparaty aromatyzujące, jako produkty bezpieczne dla zdrowia są umieszczone na liście GRAS, nie ustala się dla nich ADI. Co ciekawe, właśnie z takiego ekstraktu możemy otrzymać glutaminian sodu w sposób naturalny!”

  4. Czego mogę użyć jeśli potrzebuję na szybko bulionu, w niewielkiej ilości, do innej potrawy (np. chilli con carne)? Do tej pory używałam bulionetek Knorra jako mniejszego zła, ale może ktoś zna coś lepszego?

  5. No właśnie, Vegeta Natur wydaje się spoko. Sol, ekstrakt drożdżowy – ok, lepiej jakby nie było. Ale na tle innych wypada bardzo dobrze. I jest powszechnie dostępny w sklepach, a to niestety też ma znaczenie.

  6. Radzę dopłacić odrobinę więcej i zrezygnować z tej chemii. Dla wszystkich łodzian mogę polecić sklep na al. Politechniki 27 eko-familia.pl Duży wybór i super ceny w porównaniu ze sklepem, w którym wcześniej kupowałem mieszczącym się przy Kilińskiego.

  7. Nie używam w ogóle kostek, jak już coś to teraz niedawno trafiłam na koncentrat bulionu warzywnego i drobiowego, oczywiście bez konserwantów, glutaminianu i innych dodatków. Smaczny jest , zupki dobrze na nim wychodzą. Nie używam żadnej vegety itp.

  8. Ostatnio gdzieś w sklepie trafiłam na koncentrat bulionu drobiowego, taki w butelce. Skład dobry, to na spróbowanie kupiłam. Muszę powiedzieć , że smakuje 🙂 Szybko sposób dla zabieganych , jak trzeba szybko zupę ugotować to taki bulion jest bardzo przydatny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *