Margaryna i zamienniki

Kryterium: brak tłuszczy utwardzanych, oleju palmowego i konserwantów.

 

MARGARYNA 1 POP

MARGARYNA 2 POP

17 komentarze dla "Margaryna i zamienniki"

 1. Nie polecałabym Mlemixa, zawiera annato, cytując za jedną stroną annato powoduje: Może powodować skłonność do irytacji, alergie, niedociśnienie i egzemę. Jest przyczyną bólu głowy u dzieci.

  1. Różne są opinie o annato. Nasza jest inna, annato to bardziej przyprawa – w Ameryce pd bardzo popularna, jak u nas papryka suszona, zależy od dawki dziennej.

 2. A naturima?

  Skład produktu

  Zawartość tłuszczu 82%.
  Oleje i tłuszcze roślinne (rzepakowy – 45%, palmowy, kokosowy), woda, mleko odtłuszczone w proszku (1%), emulgator (lecytyna rzepakowa), sól (0,15%), aromat, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (A, D), barwnik (karoteny).

 3. Oszukiwane masło zamiennikiem margaryny??
  Polecacie produkt który ma szatą graficzną, nazwą i formą podszyć się pod masło i zmylić mniej uważnego konsumenta. Może skład ma przyzwoity jeśli produkt oceniać w kategorii „niemasło”, ale już z uwagi na formę sprzedaży i kamuflowanie pochodzenia – kontrowersyjny etycznie. Poza tym kategoria która prezentuje produkty inne niż masło powinna skupić się na produktach od masła wolnych.

 4. A Finnu? Ostatnio je odkryłam i jest bardzo smaczne.

  Zawartość tłuszczu: 75% (tłuszcz mleczny 39%, tłuszcz roślinny 36%). 100 g produktu zawiera 4 g kwasu alfa-linolenowego (Omega 3).

  Składniki:
  masło z mleka (47%), oleje roślinne (rzepakowy – 34%, z lnianki – 2%), maślanka z mleka, sól (0,8%)

 5. A co sądzicie o maśle laciatym? Dopiero ucze sie zdrowych nawykow a ostatnio takie kupilam.. To jakie to ma byc? Czy jesli publikujecie produkty to sa tylko zdrowe czy rowniez malo kaloryczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.