Kosmetyki naturalne – dlaczego zyskują na popularności?

 

Kosmetyki naturalne – dlaczego zyskują na popularności?

W dziedzinie mody i urody naturalne produkty kosmetyczne zaczęły tworzyć własne miejsce i wydaje się, że te produkty pozostaną popularne. Powodem ich przełomu jest to, że coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn, zainteresowanych jest poszukiwaniem korzyści z naturalnych lub organicznych składników obecnych w naturalnych kosmetykach. Dlaczego jeszcze zyskują na popularności? Podpowiadamy.

Czy kosmetyki naturalne są szkodliwe?

Wiele z nas przykłada wagę do zdrowej diety, naturalnej i ekologicznej żywności z rodzimych hodowli i upraw. Z dużą ostrożnością wybieramy jedzenie, które trafi do naszych żołądków. Jednak czy wiemy, co dostaje się do naszych ciał po zastosowaniu konwencjonalnego balsamu do ciała? Jakie szkodliwe substancje mogą dostać się do krwioobiegu przez skórę?

Według badań, przeciętna kobieta jest codziennie bywa narażona na działanie ponad 100 chemikaliów pochodzących z kosmetyków pielęgnacyjnych. Pozornie nieszkodliwe produkty do higieny osobistej zawierają wszelkiego rodzaju tanie oraz syntetyczne substancje, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, więc wyobraźmy sobie, jak szybko pochłania substancje chemiczne, z którymi się styka. Dlatego, tak samo jak dbamy o dietę, zadbajmy o to, co nakładamy na swoją skórę. Z pewnością będzie nam za to wdzięczna.

Jakie są zalety naturalnych kosmetyków?

Kosmetyki naturalne odznaczają się wysoką skutecznością w działaniu. Dzięki nowym, zaawansowanym procesom ekstrakcji, chemicy oraz technolodzy kosmetyczni są w stanie wyciągnąć maksimum dobroczynnych składników aktywnych z darów natury. Ważne jest również bezpieczeństwo dla ciała – niektóre chemikalia zawarte w kosmetykach tradycyjnych mogą powodować szereg niepożądanych reakcji – zatykać pory, przesuszać skórę, wywoływać podrażnienia lub wysypki. Badania wskazują także na związek niektórych substancji, takich jak chociażby parabeny z chorobami nowotworowymi oraz zaburzeniami gospodarki hormonalnej.

Kosmetyki naturalne są również uniwersalne. Tradycyjne odpowiedniki do twarzy oraz ciała podzielone są na szereg różnych gatunków, które precyzyjnie dopasowane są do potrzeb odbiorców. Dzięki temu koncerny sprzedają więcej produktów. Naturalne preparaty są jednak bardziej uniwersalne, a co najważniejsze – dobre dla każdego typu skóry. Można z nich bez problemu korzystać bez obaw o pogorszenie się stanu cery. Dzięki temu można kupować jeden produkt na całą rodzinę.

 

Zdjęcie: freepik.com

Współpraca Dr.Max Drogeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.