Dżemy truskawkowe

Kryterium: brak gumy guar, gumy ksantanowej, cytrynianu trisodowego, substancji konserwujących, syropu glukozowo-fruktozowego, kwasu cytrynowego.

 

dżemy truskawkowe 3

 

dżemy truskawkowe 2

 

dżemy truskawkowe 1

18 komentarze dla "Dżemy truskawkowe"

  1. Niewiele jest dżemów godnych uwagi ale jak chcemy znaleźć odpowiednie to można 🙂 Ja juz jakiś czas temu odkryłam dżemy ŁOWICZ z serii 100%. Mam nadzieję, ze inni „producenci pójdą za tym przykładem 🙂

  2. Ja również od pewnego czasu kupuję dżem firmy Łowicz 100% owoców. Jednak nie należy sugerować się marką. Moja mama ostatnio np. kupiła dżem tej firmy, ale ten drugi, była przekonana, że jest dobry bo wiedziała, że ja kupuję z tej firmy, jest starszą osobą i nie jest w stanie czytać etykiet, zasugerowała się marką, a tu taki syf.

  3. Kwas cytrynowy jest obecny w truskawkach naturalnie, jego dodatek dla poprawy smaku nie jest raczej wadą, biorąc pod uwagę jego ilości zjadane w cytrusach i innych świeżych owocach.

    1. Ten wykorzystywany w przemyśle, zwykle na drodze syntetycznej fermentacji cytrynowej – metoda otrzymywania kwasu cytrynowego z glukozy z wykorzystaniem odpowiednich pleśni. Nie jest szkodliwy, my wychodzimy z założenia, że zbędny.

      1. Jestem chemikiem i wiem, że kwas cytrynowy otrzymywany syntetycznie to taki sam kwas, jak ten występujący naturalnie. Ma identyczną budowę i właściwości i dla naszego organizmu nie ma znaczenia jakiego jest pochodzenia.

  4. Tak naprawdę tzw. dżemy 100% są dużo gorsze od dżemów, do których dodawany jest cukier. Zagęszczony sok jabłkowy (czyli słodzidło w tych dżemach) to głównie fruktoza, która jest dla naszego organizmu zabójcza, bo spalamy jej tylko ok. 20%, reszta zamienia się w tłuszcz. Nie polecałabym wcale tych dżemów!

  5. Ostatnio moja mama za moim poleceniem kupiła dżem Rapsodia z Biedronki. Skład się zmienił całkowicie i jest nie do przyjęcia. Warto by zaktualizować wpis 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *